Niemieckie elektrownie wiatrowe offshore wyprodukowały 8,5 TWh w pierwszym półroczu 2017 roku

Polski potencjał offshore

Jak donosi Deutsche Windguard – organizacja zajmująca się monitorowaniem rynku wiatrowego w Niemczech – zainstalowane w tym kraju morskie elektrownie wiatrowe wyprodukowały w pierwszej połowie bieżącego roku aż 8480 GWh energii elektrycznej.

Niemalże 8,5 TWh prądu, jakie wyprodukowały systemy offshore, to zdecydowany rekord, który doskonale obrazuje, jak szybko rozwija się branża wiatrowa w Niemczech. Taka ilość energii to więcej, niż wytworzono przez cały rok 2015 (8,29 TWh). Całość prądu, jaką uzyskano w pierwszym półroczu 2017 roku, stanowi także aż 70% zeszłorocznej produkcji energii elektrycznej przez morskie systemy wiatrowe (12,37 TWh).

Sektor offshore rozwija się w Niemczech bardzo szybko. Jedynie w pierwszej połowie bieżącego roku zamontowano 108 nowych turbin wiatrowych o łącznej mocy 626 MW. Dodatkowe 295 MW energii jest zainstalowane, ale nie zostało jeszcze podłączone do sieci przesyłowej. Przewiduje się, że w całym roku 2017 do sieci dołączone zostanie około 900 MW mocy wiatrowej na morzu – informują fundacja Offshore Wind Energy, VDMA Power Systems, WAB i inni.

Na niemieckich wodach znajduje się obecnie 1055 turbin wiatrowych (stan na 30 lipca 2017 roku).

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niepewność polityczna uderza we francuski wiatr

Następny artykuł

ESB i REG w pogoni za szkockim dubletem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,