Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fabryka hybrydowych modułów słonecznych w Polsce

Fabryka hybrydowych modułów słonecznych w Polsce

Jakiś czas temu tłumaczyliśmy zasadę działania modułów hybrydowych, które jednocześnie wytwarzają energię elektryczną oraz ciepło z promieniowania słonecznego. Niemiecka firma J.v.G Thoma zajmująca się dostawą linii produkcyjnych PV zbuduje w Polsce fabrykę takich modułów. Są one połączeniem paneli fotowoltaicznych z kolektorami słonecznymi.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Niemiecki J.v.G. Thoma zajmuje się projektowaniem i budową zakładów produkcyjnych modułów fotowoltaicznych. Proponowane usługi obejmują ponadto zakup i sprzedaż elementów solarnych oraz usług konsultingowych dla producentów modułów słonecznych. Polski przedsiębiorca wyszedł z propozycją do J.v.G. Thoma w sprawie budowy fabryki produkującej moduły fotowoltaiczne oraz współpracy nad opracowaniem i certyfikacją nowych hybrydowych urządzeń w naszym kraju.

Jak zapowiada JvG Thoma, opracują oni moduły o nazwane Desert Hybrid Module, pozwalające uzyskać 250-300 W mocy elektrycznej oraz około 500 W mocy cieplnej. Hans Thoma, dyrektor generalny w Thoma-Group informuje o przekonaniu firmy co do realizacji przedsięwzięcia zapewniając jednocześnie wysoką jakość produktu końcowego.

Zgodnie z relacją przedstawicieli firmy, nowe hybrydowe moduły będą produkowane w naszym kraju. Ponadto Hans Thoma informuje, że planowane jest pozyskanie certyfikatu TUV na te produkty. Przedsięwzięcie wymagało adaptacji i optymizacji linii produkcyjnej – cel osiągnięto w ciągu minionych kilku miesięcy. Specjaliści systemu produkcji PV z J.v.G. Thoma są na miejscu w celu zapewnienia wsparcia dla całego procesu – aż do etapu kontroli jakości.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.