Gett uruchamia elektryczne przejazdy w Wielkiej Brytanii

Międzynarodowy dostawca usług transportowych na żądanie, Gett, ogłosił, że dzięki kilku niezależnym inicjatywom może swoim klientom oferować w pełni zeroemisyjne usługi. Tym samym zyskuje status pierwszej dużej firmy tego rodzaju, której udał się zapewnić status neutralnej węglowo.

Działanie podjęte przez Gett jest odpowiedzią na narastające problem z zanieczyszczeniem powietrza. “Jakość powietrza staje się coraz większym problemem, nie tylko w Londynie, ale i w całej Wielkiej Brytanii“, powiedział Matteo de Renzi, dyrektor generalny Gett UK. “Stając się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że pomagamy miastom osiągnąć czystsze powietrze i zmniejszyć poziom zanieczyszczeń. Przez zniwelowanie produkowanego CO2, jaki wytwarzają nasze auta w Wielkiej Brytanii, będziemy pozytywnie wpływać na wiele projektów klimatycznych na całym świecie”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

We współpracy z Carbon Clear, globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważenia energetycznego i węglowego, Gett planuje zapewnić neutralność węglową poprzez zrównoważenie 7500 ton dwutlenku węgla. “Nauka mówi nam, że neutralność węglowa jest konieczna, aby chronić naszą planetę i utrzymać ją zdatną do życia“, powiedział Mark Chadwick, dyrektor generalny Carbon Clear.

Razem firmy zmniejszą poziom zanieczyszczeń poprzez np. generowanie energii wiatrowej w Indiach, który zastępuje spalanie paliw kopalnych. Zespół będzie także wspierać projekt Madre de Dios w amazońskiej dżungli w Peru, aby ograniczyć wylesianie. “Projekty kompensacyjne, które wspiera Gett, podlegają rygorystycznym międzynarodowym standardom, aby zapewnić obiecane redukcje emisji”, mówi Chadwick. „Ponadto projekty te wspierają zrównoważony rozwój społeczności międzynarodowych i mają wymierny wpływ na życie ludzi”.

Pasażerowie będą mieli również możliwość zaoferowania własnego wkładu w wysokości 20 pensów na wspieranie inicjatywy Gett Green. Dzięki temu każda podróż w ramach ich usług będzie w szerszej perspektywie pozytywna pod względem emisji dwutlenku węgla – ilość wyemitowanego gazu będzie skompensowana z zapasem. Darowizny pasażerów zostaną wykorzystane do sfinansowania londyńskich szkół, które zostały zidentyfikowane w programie audytu jakości powietrza. Inicjatywa ta ma na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wokół londyńskich szkół i złagodzenie narażenia młodzieży na podwyższone poziomy m.in. dwutlenku azotu.

Gett będzie także nadal wspierać konwersje swojej floty na pojazdy elektryczne i hybrydowe w miastach, takich jak Coventry, Edynburg, Glasgow czy Londyn. W pełni certyfikowane taksówki elektryczne, stworzone specjalnie w celu rozwiązania problemów związanych z zanieczyszczeniem, jakie wprowadza do swojej floty są pierwszymi takimi pojazdami, jakie kiedykolwiek wprowadzono na ulice Wielkiej Brytanii. Pamiętając o innych czynnikach, Gett nie będzie zwiększał floty i wzmagał zatłoczenia dróg. Zamiast tego firma chce kontynuować wysiłki na rzecz poprawy mobilności w miastach poprzez zmniejszenie liczby pojazdów w ruchu drogowym.