1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Firmy fotowoltaiczne – zaledwie 25% prosumentów jest w pełni zadowolonych z wyboru

Firmy fotowoltaiczne

Firmy fotowoltaiczne – zaledwie 25% prosumentów jest w pełni zadowolonych z wyboru

Zaledwie 25% klientów, którzy zdecydowali się podzielić swoją opinią w sieci, jest zadowolonych z wyboru instalatora. To bardzo niski wynik biorąc pod uwagę, że w Polsce mamy już ponad milion prosumentów. Na co narzekają klienci i które firmy fotowoltaiczne cieszą się największym zaufaniem?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Firmy fotowoltaiczne – opinie

Oferro, porównywarka rozwiązań OZE, przeanalizowało komentarze publikowane w Internecie. Wiadomym jest, że wśród rzetelnych ocen zdarzają się wpisy sfrustrowanych osób, chcących jedynie dać upust swoim emocjom. Pozyskiwanie opinii jest jednak ważne z punktu widzenia firm i najlepiej świadczy o oferowanych przez nich usługach.

Firmy fotowoltaiczne – negatywne opinie

Z 2 607 podmiotów dostępnych w katalogu firm fotowoltaicznych Oferro zaledwie 41% zadbało o posiadanie ocen w sieci, z czego aż 24% z pozostawionych opinii ma negatywny wydźwięk. 

Co najbardziej irytuje prosumentów? Brak profesjonalizmu i poczucie, że po drugiej stronie nie ma się do czynienia z ekspertem w danej dziedzinie. 

W ostatnich latach, gdy fotowoltaika przeżywała prawdziwy rozkwit, na polskim rynku powstało tysiące firm zajmujących się jej montażem. Często są to jednoosobowe działalności, których właściciele, posiadając niewielkie pojęcie o elektryce i budowlance, zobaczyli okazję do łatwego i szybkiego zarobku.

Klienci narzekali na:

  • źle wykonany montaż,
  • uszkodzone dachówki,
  • ukryte opłaty,
  • utrudniony kontakt z przedstawicielami firmy
  • nieodpowiednio dobrana moc,
  • nieodpowiednio dobrany audyt fotowoltaiczny. 

Bywają także problemy z reklamacją – zwłaszcza, jeśli instalator zamówił komponenty producentów, którzy nie mają przedstawicielstwa w Polsce lub Europie.

Firmy fotowoltaiczne – neutralne opinie

Wśród analizowanych opinii dominują te z wydźwiękiem neutralnym – jest ich 51%. Prosumenci, którzy zostawili takie komentarze zwykle nie mają uwag do samego montażu, ale narzekają na brak opieki ze strony instalatora po tym, jak instalacja już została podłączona i zaczęła produkować energię. Narzekają także na zbyt długi czas realizacji.

Firmy fotowoltaiczne

Z kolei klienci, którzy zdecydowali się na montaż fotowoltaiki i pompy ciepła mają uwagi co do wykonania jednej z dwóch instalacji. Nie każdy instalator może być ekspertem od wszystkiego, dlatego kupując te dwa rozwiązania jednocześnie, warto sprawdzić doświadczenie firmy w obydwu przypadkach.

Firmy fotowoltaiczne – pozytywne opinie

Są i takie firmy, które swoim profesjonalizmem i podejściem do klienta wyróżniają się na tle konkurencji. A konsumenci podkreślają to, zostawiając pozytywne opinie.

Na plus działają fachowość i eksperckie podejście. Doceniana jest także możliwość szybkiego kontaktu w razie dodatkowych pytań, które pojawiają się na dowolnym etapie montażu instalacji. Nie bez znaczenia pozostają krótki czas realizacji, optymalne dopasowanie oferty do potrzeb danego gospodarstwa domowego i w miarę niskie ceny.

W ogólnym rozliczeniu pozytywnych opinii, czyli takich mających między 5 a 4 gwiazdki, jest 25%. Wynik nie wydaje się zły, ale mając na uwadze jak wiele osób w Polsce korzysta obecnie z fotowoltaiki widać, że instalatorzy mają jeszcze dużo do zrobienia, by poprawić swoje oceny. 

Zapraszamy do poznania naszego przeglądu ofert firm fotowoltaicznych:

https://swiatoze.pl/kategoria/fotowoltaika-oferty-i-opinie/

źródło: inf. prasowe Oferro, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.