Ford kupuje hurtem energię elektryczną ze źródeł odnawialnych

Ford Motor Company zapowiedziało zakup 500 GWh lokalnie uzyskanej energii wiatrowej z Michigan za pośrednictwem taryfy oferowanej przez regionalnego dostawcę energii DTE. Zgodnie z umową generowana przez wiatr energia elektryczna będzie wykorzystywana do napędzania fabryk Forda w Dearborn i Michigan, które produkują ciężarówki F-150, Raptor i Ranger.

Producent ma ambicje, aby obiekty, które obejmuje ten testowy projekt, placówki badawcze i kampusy inżynierskie wykorzystywały od stycznia 2021 roku w 100% lokalnie pozyskiwaną energię odnawialną. Zakład montażowy w Michigan ma już zainstalowany system fotowoltaiczny o mocy 500 kW.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ford jest pierwszą firmą, która ma umowę na dostawę energii ze źródeł odnawialnych poprzez nową taryfę DTE MIGreenPower. Globalny dyrektor generalny ds. energii i technologii w Fordzie, George Andraos, powiedział: – Ford wspiera wdrażanie energii odnawialnej, gdzie projekt OZE może być powiązany z obiektem klienta, bezpośrednio lub za pośrednictwem lokalnej sieci dystrybucyjnej. Wierzymy, że generuje to miejsca pracy w regionie, poprawia stan środowiska i zwiększa odporność lokalnej sieci przesyłowej.

Ford planuje ogłosić swoją nową globalną strategię redukcji emisji dwutlenku węgla, która skupi się m.in. na energii odnawialnej w związku z wprowadzeniem w czerwcu dwudziestego rocznego raportu zrównoważonego rozwoju.

Dzięki MIGreenPower klienci koncernu DTE mogą dołączyć do wysiłków firmy, aby stworzyć więcej projektów odnawialnych w stanie Michigan, pobierając zużywaną przez siebie energię elektryczną z lokalnych projektów wiatrowych i słonecznych. W styczniu DTE otrzymało zgodę od Komisji Usług Publicznych stanu Michigan na rozszerzenie ofert odnawialnych o taryfę zaprojektowaną specjalnie dla dużych klientów korporacyjnych i przemysłowych. Prezes DTE Electric, Trevor Lauer, powiedział wtedy: – To ekscytujące, że kultowe samochody Forda, takie jak F-150, będą teraz zbudowane w fabryce napędzanej energią wiatru poprzez DTE i doceniamy wiodącą rolę, jaką Ford podejmuje w zmniejszaniu śladu węglowego i wspieraniu czystości naszego regionu swoją gospodarką energetyczną.

Jako największy producent energii odnawialnej w USA, DTE niebawem podwoi swoje moce produkcyjne zielonej energii, inwestując do 2024 roku dodatkowe 2 miliardy dolarów w rozwój projektów wiatrowych i solarnych. Firma realizuje nowe inwestycje w ramach projektu redukcji emisji dwutlenku węgla o 80% do roku 2050.