Waszyngton jednogłośnie postanowił przejść w 100% na energię odnawialną do 2032 r.

Amerykański dystrykt Columbia podjął jednogłośnie decyzję o przejściu w 100% na odnawialne źródła energii. Nowe regulacje mają zostać zastosowane w przypadku większości budynków rządu federalnego w momencie, gdy administracja urzędującego prezydenta wzmacnia przemysł naftowy i gazowy. Waszyngton podejmuje odwrotny kierunek niż obowiązująca polityka Trumpa.

100% energii z OZE w Niemczech jest możliwe

W Niemczech nie ma miejsca na przejście w 100% na OZE – taka jest obiegowa opinia wśród osób przeciwnych fotowoltaice i energetyce wiatrowej. Organizacja ekologiczna WWF postanowiła zrewidować ten pogląd i przeprowadziła stosowne badania, których wyniki właśnie opublikowano.

Kalifornia chce czystej energii

Zgromadzenie stanowe Kalifornii przyjęło ustawę SB100, zgodnie z którą do roku 2024 energia w tym stanie ma pochodzić wyłącznie ze źródeł odnawialnych. W związku z lobbingiem ze strony ekologów i innych grup ustawa przeszła stosunkiem 43 do 32 głosów w Zgromadzeniu i 25-13 w Senacie.

Samsung inwestuje w OZE

Jak donosi agencja prasowa Associated Press, firma Samsung planuje do roku 2020 wykorzystywać jedynie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych w swojej działalności na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Chin.

Sto procent OZE według Apple

Jak poinformował niedawno serwis The Verge ,firma Apple uzyskała poziom pełnego, stuprocentowego zasilania ze źródeł odnawialnych. Jednakże wiele wskazuje na to, że część chińskich fabryk dostarczających komponenty do ich produktów wcale nie jest w pełni zasilana OZE.

100 procent OZE. Jak to robią Apple, Google, IKEA i inni?

Korzystanie ze źródeł odnawialnej energii (OZE) to coraz bardziej widoczny trend wśród wielkich korporacji. Do firm, które pochwaliły się wykorzystaniem 100 procent OZE dołączył Apple, wcześniej taką informację przekazał Google, a w Polsce jest to sieć IKEA. Czy to „ekościema”, czy prawdziwe zaangażowanie?