T-mobile do 2021 roku całkowicie przejdzie na energię pochodzącą z OZE

W dniu młodzieżowego Strajku Klimatycznego T-mobile zadeklarował, że za dwa lata będzie wykorzystywał energię pochodzącą jedynie ze źródeł odnawialnych. Firma podała również, że obecny udział zielonej energii w całkowitym jej zapotrzebowaniu wynosi 20%.

W rozesłanym do mediów komunikacie czytamy, że T-Mobile oprócz przejścia na energię odnawialną podejmuje także działania na rzecz klimatu poprzez zmniejszenie wpływu działalności spółki na środowisko oraz propagowanie wśród pracowników idei zero waste.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Grupa Deutsche Telekom, do której należy T-Mobile, wyznaczyła również nowe cele klimatyczne na lata 2021-2030. Do 2030 roku firma chce obniżyć emisje CO2 z gazu, ropy i innych konwencjonalnych źródeł energii o 90% w porównaniu do roku 2017. Wśród dostawców oraz klientów tej grupy kapitałowej zredukuje to emisję dwutlenku węgla o jedną czwartą.

Telekom chwali się, że w przyszłym roku udział zielonej energii w zużyciu firmy zwiększy się z 20% do 70%, by w 2021 r. pokryć go całkowicie. Już teraz w biurowcach i salonach T-Mobile obowiązuje segregacja śmieci, a plastikowe torby zostały wycofane ze wszystkich punktów sprzedaży. W warszawskiej siedzibie firmy nie są dostępne plastikowe sztućce i kubki, a butelkowaną wodę wkrótce zastąpić mają dystrybutory.