Ford potwierdza, nowy elektryczny crossover będzie inspirowany Mustangiem

Amerykański producent samochodów w ostatnich dniach potwierdził, że nowy model crossovera będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem. Pojazd nowej generacji będzie inspirowany kultowym autem, flagowym modelem Forda – Mustangiem.

Można się było tego spodziewać, po tym jak na początku roku amerykański koncern przedstawił zwiastun, w którym umieścił pojazd „Mach 1”. Video jest tajemnicze i nie pokazuje, jak dokładnie będzie wyglądał nowy model samochodu.

W zwiastunie można zobaczyć Explorera SUV-a i Mustanga wjeżdżające do garażu. Nagle pojawiają się błyskawice. Gdy w napięciu otwierają się drzwi garażu, wyjeżdża z niego pojazd z niewiarygodną prędkością. Słyszymy dźwięk silnika, który kojarzy nam się z legendarnym Mustangiem, jednak nie widzimy dokładnie, jak pojazd wygląda.

W jednym z wywiadów Jim Farley, prezes ds. rynków globalnych Forda, potwierdził, że koncern chce rozpowszechnić „DNA Mustanga” w innych modelach, w tym w powstającym elektrycznym CUV.

W ubiegłym roku James Hackett prezes i dyrektor generalny Forda utworzył także nowy wewnętrzny zespół zwany “grupą Edisona”, który nadzoruje program samochodów elektrycznych. Mimo tej inwestycji firma wciąż większość środków inwestuje w silniki spalinowe.

Większość nadchodzących “pojazdów elektrycznych” nie będzie w pełni elektryczna, ponieważ Ford skupia się także na produkcji hybryd i hybryd typu plug-in.

źródło: electrek