Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaiczna lampa na komary

Fotowoltaiczna lampa na komary

Lampa owadobójcza Solar Buzzkill, wykorzystująca panel fotowoltaiczny – czyli jak ekologicznie pozbyć się komarów.

Reklama

Co ważne odstrasza ona nie tylko komary, ale także inne uprzykrzające życie owady jak muchy, mole czy osy. Do swojego działania wykorzystuje emisję światła, tak więc nie jest niebezpieczna dla środowiska i przebywających wokół osób, w przeciwieństwie do metod wykorzystujących środki chemiczne.

Światło, które emituje lampa, jest generowane dzięki energii słonecznej. Za dnia, kiedy słońce jest bardziej aktywne i promienie padają na wykorzystany panel solarny, lampa Buzzkill ładuje się. W nocy lampa wykorzystuje zgromadzoną energię i zaczyna świecić. Dzięki zastosowaniu przyssawek można zamontować ją na oknie i zapewnić jej dobry dostęp do światła słonecznego.

Zasada działania lampy jest bardzo interesująca. Emitowane światło UV przyciąga owady, które chcąc dostać się do lampy, wpadają w metalową spiralę pod napięciem. W ten sposób następuje ich neutralizacja, dzięki czemu pozbywamy się problemu z komarami. Sporym plusem jest jej mobilność – dzięki zastosowaniu przyssawek i niewielkim rozmiarom jest dobrym rozwiązaniem na czas podróży.

Zastosowanie tego typu ochrony przeciwowadowej ma dużo zalet. Przede wszystkim komary znajdujące się w otoczeniu są sprawnie neutralizowane, dzięki czemu ryzyko ukąszenia, a także zarażenia się dirofilariozą oraz leiszmaniozą są o wiele mniejsze. Brak wykorzystania środków chemicznych pozwala być spokojnym o zdrowie. Daje to także pewność, że w razie awarii lampa nie skazi środowiska chemicznymi płynami.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.