Fotowoltaiczne „drzewa” powstały w Piekarach Śląskich

Fotowoltaiczne „drzewa” powstały w Piekarach Śląskich

Panele fotowoltaiczne są wykorzystywane nie tylko do generowania energii dla dużych obiektów, lecz także dla zasilania małych, interesujących projektów, których zadaniem jest uczynić życie prostszym. Za przykład można podać fotowoltaiczne „drzewa” znajdujące się w Piekarach Śląskich, dzięki którym możliwe jest naładowanie smartfona czy połączenie się z siecią internetową. Dzięki wykorzystaniu paneli PV i generowanej przez nie energii,  urządzenie jest samowystarczalne.

To innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystujemy odnawialne źródła energii do ładowania telefonu i zasilania kompresora; poprzez miejską sieć hotspotów oferujemy dostęp do wi-fi, a jednocześnie wykorzystujemy nową powierzchnię reklamową wraz z nagraniami audio – powiedziała w wywiadzie dla TVP Info Karolina Wadowska, pełniąca funkcję prezesa Parku Przemysłowego EkoPark.

Na chwilę obecną w mieście znajduje się pięć takich instalacji; wszystkie cieszą się sporym zainteresowaniem. Co więcej, są one dostosowane do obsługi przez osoby niedowidzące, gdyż zostały wyposażone w instrukcję obsługi w języku Braille’a. Jeżeli mieszkańcy będą chętnie korzystać z drzew-ładowarek, miasto zainwestuje w budowę kolejnych.