Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaika – Rzeszów stawia na energię ze słońca

Fotowoltaika – Rzeszów stawia na energię ze słońca

Od kilku lat Rzeszów króluje w wielu rankingach – według klasyfikacji “Europolis 2018”, stolica Podkarpacia jest najbezpieczniejszym miastem w Polsce, drugim najszybciej rozwijającym się i jednym z najbardziej obywatelskich. Rzeszów chce być także miastem dla którego ekologia i ochrona środowiska naturalnego to ważna sprawa, dlatego inwestuje w fotowoltaikę, termomodernizację czy nowy tabor MPK.

Reklama

Zielone miasto Rzeszów

Największym atutem Rzeszowa są walory przyrodnicze, na obszarze miasta znajduje się ponad 1000 ha terenów zielonych – parki i ogrody miejskie. Stolica podkarpacia podejmuje liczne działania służące poprawie stanu naturalnego, a w szczególności poprawie jakości powietrza.  W ramach działań proekologicznych zakupiono nowoczesne autobusy MPK (w tym elektryczne), wybudowano buspasy, przeprowadzono kilka projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Co więcej na bieżąco realizowany jest program likwidacji starych pieców i rozbudowy sieci ciepłowniczej. Rzeszów widzi też ogromne szanse w fotowoltaice. Fotowoltaika jest wykorzystywana między innymi  w budynkach użyteczności publicznej, a także do oświetlania przejść ulicznych.

MPWIK Rzeszów stawia na fotowoltaikę

Podkarpacki Rzeszów inwestuje w technologie oparte na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji już korzysta z energii słonecznej, a w planach jest farma fotowoltaiczna o powierzchni 2,4 ha i mocy 1,2 MW. Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej z tego systemu wyniesie około 1 GWh. Wyprodukowany prąd powinien w dużej mierze zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię oczyszczalni. Według  MPWiK w Rzeszowie “Sposób rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych pozwoli na wykorzystanie produkowanej energii w godzinach szczytu energetycznego.”

Fotowoltaika zasila port lotniczy Rzeszów – Jasionka

Instalacja fotowoltaiczna w podrzeszowskiej Jesionce należy do najnowocześniejszych w Europie. Na jednym z budynków lotniska na powierzchni 2,5 tys. m2 zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne, które w słoneczne mogą wytworzyć około 450 kilowatów prądu. Dzięki nim lotnisko oszczędza na rachunkach za prąd nawet 80 tys. zł. rocznie. Panele fotowoltaiczne zamontowane są nie tylko na dachu budynku, ale i na całej elewacji, w oknach natomiast zamontowane są żaluzje fotowoltaiczne.

Fotowoltaika dla domu w Rzeszowie

W Rzeszowie nie tylko władze miast troszczą się o środowisko, dbają o nie również mieszkańcy, którzy produkują czystą energię ze słońca. Inwestycja w panele fotowoltaiczne obniżyła już rachunki wielu rodzin z Podkarpacia w tym z Rzeszowa. Klienci, którzy skorzystali z oferty Columbus Energy otrzymali kompleksową usługę – od projektu, poprzez montaż aż po przyłączenie systemu do sieci. Jednym z nich był Pan Janusz, na jego dachu zamontowane zostały panele polikrystaliczne, które w pełni pokryły zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd.

fotowoltaika rzeszów polikrystaliczne

Inną instalacją o mocy 4,2 kWp jest elektrownia Pani Bożeny. Panele monokrystaliczne – Full Black pozwoliły klientce Columbus Energy zyskać niezależność energetyczną. Mieszkanka Rzeszowa nie martwi się już szybującymi w górę cenami prądu. Jej mikroinstalacja jest wydajna i ekologiczna.

fotowoltaika rzeszów monokrystaliczne

Dobra inwestycja z szybką stopą zwrotu, oszczędność i ekologia to wszystko daje fotowoltaika. Jeśli dodatkowo postawimy na sprawdzoną firmę, zyskujemy bezpieczeństwo na lata.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.