Popularność fotowoltaiki w Szczecinie rośnie, na co wpływ mają także dostępne dofinansowania pochodzące m.in. z kolejnej edycji programu „Mój Prąd” oraz ulgi termomodernizacyjnej. Motywacją dla mieszkańców stolicy województwa zachodniopomorskiego są także rosnące ceny opłat za energię elektryczną.
Spis treści
Fotowoltaika Szczecin – dofinansowania
Jeśli planowana moc instalacji mieści się w przedziale 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe, zainteresowani mogą aplikować do najnowszej edycji programu „Mój Prąd”, do której trwa właśnie nabór wniosków. Dodatkowo można również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i odliczenia zakupu oraz montażu instalacji od podstawy podatku.
Columbus – fotowoltaika w Szczecinie
Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna potrafi znacząco zredukować rachunki za energię. Instalacja paneli fotowoltaicznych w Szczecinie na dachu czy gruncie, to opłacalna inwestycja, która zwróci się szybko dzięki dotacjon, także w nowym systemie rozliczeń, czyli net-billingu.
Korzyści z oferty Columbus
- monokrystaliczne panele fotowoltaiczne,
- długa Gwarancja 360 na wszystkie komponenty instalacji wraz z montażem,
- szybki montaż po sfinalizowaniu umowy,
- korzystne finansowanie,
- Columbus Care – opieka nad rachunkami oraz prawidłową pracą instalacji fotowoltaicznej (usługa odznaczona godłem “Teraz Polska”).
Fotowoltaika Szczecin – mieszkańcy stawiają na czystą energię
Zalety fotowoltaiki jakie najczęściej wymieniają mieszkańcy Szczecina to:
- oszczędności na rachunkach,
- niezależność od podwyżek cen prądu,
- ochrona środowiska naturalnego,
- wygoda i bezobsługowość,
- podniesienie wartości nieruchomości,
- szybki zwrot z inwestycji.
Instalacja pana Leszka o mocy 4,64 kWp w pełni pokrywa zapotrzebowanie jego gospodarstwa domowego na prąd. Klient firmy Columbus postanowił umieścić instalację na dachu budynku gospodarczego.

Kolejną instalacją fotowoltaiczną w Szczecinie jest ta należąca do pana Sławomira o mocy 5,58 kWp. Panele w wersji full black dobrze komponują się z czerwoną dachówką.

Pan Władysław zainwestował w instalację o mocy 5,89 kWp. Konstrukcja postawiona jest na płaskim dachu. Przy montażu zastosowano optymalny kąt nachylenia modułów, tak by instalacja była jak najbardziej wydajna.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.