Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus wchodzi z ofertą do Czech

Columbus wchodzi z ofertą do Czech

Columbus wchodzi z ofertą do Czech

Columbus, dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, rozpoczyna działalność w Czechach. Spółka będzie sprzedawać i montować instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz inne produkty związane z odnawialnymi źródłami energii.

Reklama

Columbus na czeskim rynku

Zarząd spółki Columbus Energy S.A. podpisał 22 czerwca umowę typu joint-venture z dwoma czeskimi podmiotami. Zgodnie z umową, za pośrednictwem utworzonej w Republice Czeskiej spółki, w której Columbus obejmie 52% w nowym podmiocie, firma będzie dostarczała kompleksową ofertę dla swoich produktów, tj. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych.

Nowy rynek polskiej firmy

Oferta będzie skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Do rozwoju działalności w Czechach Columbus chce wykorzystać swoje zasoby technologiczne, sprzedażowe i marketingowe.

To nasz pierwszy krok w kierunku działalności poza granicami kraju. Od dłuższego czasu sondujemy zagraniczne rynki pod kątem odnawialnych źródeł energii. Zapotrzebowanie na produkty i rozwiązania w tym zakresie jest duże w całej Europie i wciąż będzie wzrastać, nie tylko ze względu na przyjętą w UE politykę klimatyczną.

Teraz w większości krajów wymusza to także chęć energetycznego uniezależnienia się od Rosji. Rynek czeski jest pod tym względem bardzo atrakcyjny i w ostatnim czasie notuje systematyczny wzrost w zakresie mikroinstalacji. Liczę, że nasze kompetencje i know-how trafią na podatny grunt w Czechach, gdzie zamierzamy także trafić do czołówki firm dostarczających rozwiązania z zakresu OZEwyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

źródło: mat. prasowe, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.