Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

System opustów w Columbus Energy? Firma ma alternatywę dla nowej ustawy o OZE

System opustów w Columbus Energy? Firma ma alternatywę dla nowej ustawy o OZE

System opustów w Columbus Energy? Firma uruchomiła drugi etap usługi Prąd jak Powietrze (PJP 2.0). Jej klienci mogą bilansować energię 1:1 bez dodatkowych kosztów, a Columbus pokryje koszty dystrybucji. Usługa działa jak dotychczasowy system opustów.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Alternatywa dla nowej ustawy o OZE od Columbus Energy

Od 1 kwietnia 2022 roku w życie wchodzą nowe przepisy, które zmienią zasady, na których obecnie rozliczane są stawki za energię z instalacji fotowoltaicznych. W przeszłość odchodzi działający od 2016 roku system opustów, a nieubłaganie zbliża się tzw. net-billing. Czy można zachować system rozliczeń na starych zasadach?

Klienci zawierający z Columbus umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej mogą skorzystać z usługi Prąd jak Powietrze 2.0, czyli bilansowania energii 1:1. Usługa PJP 2.0 działa jak dotychczasowy system opustów, czyli umożliwia magazynowanie, a następnie odbieranie nadwyżki energii wyprodukowanej przez PV. A czy system opustów w Columbus Energy uwzględnia nadwyżki energii?

Co istotne, prosument nie straci 20% nadwyżki energii (jak to miało miejsce w przypadku systemu opustów), a dodatkowo będzie mógł ją w dowolnym momencie rozliczyć. Dzięki specjalnej funkcjonalności Cashback, Columbus chce umożliwić prosumentom spieniężenie nadprodukowanej energii. 

System opustów w Columbus Energy

Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy o OZE, od 1 kwietnia 2022 roku, okres zwrotu wydłuży się do 9-12 lat, a zatem nasza usługa przywróci zwrot inwestycji do poziomu systemu opustów. Dodatkowo, zarządzając energią prosumenta, Columbus nie pobierze 20% nadwyżki. Jedynym kosztem usługi PJP 2.0 jest opłata produktowa, zależna od mocy instalacji, która wynosi od 39 zł miesięcznie – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. 

Usługa PJP 2.0 jest dostępna od początku marca 2022 roku dla klientów indywidualnych, którzy kupią fotowoltaikę od Columbus. Równolegle Klienci firmy otrzymają dostęp do Columbus Cloud – nowoczesnej platformy, służącej do pełnego monitoringu pracy instalacji, dostępu do elektronicznych dokumentów inwestycji, aktualnego salda energii i możliwości rozliczania nadwyżki energii. 

To nie jedyna nowość, jaką wprowadzamy w tym roku. Niebawem zakomunikujemy kolejne usługi, nad którymi pracowaliśmy przez wiele miesięcyzapowiada Dawid Zieliński. 

źródło: mat.prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.