Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Francuski BNP Paribas kończy finansowanie spółek naftowych i gazowych

Francuski BNP Paribas kończy finansowanie spółek naftowych i gazowych

BNP Paribas, największy francuski bank notowany na giełdzie w Paryżu, kilka dni temu poinformował, iż nie będzie już przeznaczał środków finansowych dla firm naftowych i gazowych. Portfel inwestycyjny banku będzie preferował już tylko projekty związane z odnawialnymi źródłami energii.

B1
Reklama

Jesteśmy wieloletnim partnerem w sektorze energetycznym i jesteśmy zdecydowani wspierać przejście na bardziej zrównoważony świat – powiedział Jean-Laurent Bonnafe, dyrektor BNP Paribas.

Przedstawiciele banku już wcześniej informowali, że planują przeznaczyć 15 miliardów euro (13,44 miliardów dolarów) na sfinansowanych projektów OZE w okresie do 2020 roku. Dodatkowo BNP Paribas planuje zainwestować 100 milionów euro w start-upy specjalizujące się w magazynowaniu efektywności energetycznej.

Reklama

BNP Paribas zaprzestał już finansowania kopalń, elektrowni węglowych oraz tych firm opartych na węglu, które w przyszłości nie planują dywersyfikacji źródeł energii – o czym doniósł portal Independent.

Inny francuski bank, Societe Generale, już w październiku 2016 roku informował, że od stycznia 2017 roku zakończy finansowanie elektrowni węglowych i zwiększy swoje działania na rzecz projektów związanych z OZE.

Źródła: BNP Paribas, Reuters, Independent

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.