FWT podpisało kontrakt na rozbudowę farmy wiatrowej w Polsce

Spółka FWT Production GmbH, produkująca turbiny wielomegawatowe, podpisała w zeszłym tygodniu kontrakty na montaż 33 turbin wiatrowych o łącznej mocy 90,5 MW w Krzanowicach. Wykonawcą będzie szwajcarska firma VisaVento Holding AG z Frauenfeld, która specjalizuje się w projektowaniu, budowie i eksploatacji farm wiatrowych.

FWT, działająca na polskim rynku od 2013 r. zajmuje się serwisowaniem farm wiatrowych. Obecnie prowadzi budowę pierwszej elektrowni wiatrowej o mocy 2 MW, a jeszcze w tym roku rozpocznie prace w ramach pierwszego etapu budowy farmy wiatrowej Krzanowice III. Na tym etapie w planach jest budowa trzech elektrowni wiatrowych FWT 2500 o mocy 2,5 MW z wirnikiem o średnicy 100 m umieszczonym na 100-metrowej wieży. W roku 2016 na terenie tej elektrowni powstanie kolejnych 14 turbin tego typu. W kolejnym roku rozpocznie się etap budowy farmy Krzanowice II i zostaną postawione turbiny o mocy 3 MW, będą posadowione na hybrydowych wieżach o wysokości  140 m, a wirnik ma mieć średnicę 120 m.

Prezes FWT informuje, że system ten został opracowany specjalnie dla elektrowni lądowych, a duży wirnik z wieżą do 200 m wysokości jest gwarancją dobrej rentowności wiatru i najlepszych uzysków mocy. Zastosowana technologia Winergy zapewnia oszczędność miejsca oraz lekkość konstrukcji, przez co możliwy jest łatwy transport i krótki czas budowy.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem

Następny artykuł

Warszawa członkiem ruchu „Więcej niż Energia”

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,