Galeria Mokotów z ładowarkami dla elektryków i parkingiem dla rowerów

W trosce o komfort klientów i ochronę środowiska naturalnego Galeria Mokotów w Warszawie stopniowo wprowadza kolejne proekologiczne rozwiązania. O szczegółach związanych z modernizacją obiektu oraz bieżących i planowanych rozwiązaniach opowiedziała Diana Kopycka, rzeczniczka prasowa Galerii Mokotów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dla Galerii Mokotów rozwiązania proekologiczne, które mają wpływ na ochronę środowiska, są ogromnie znaczące. W 2015 r. budynek przeszedł certyfikację Building Research Establishment. Ta certyfikacja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem. [red. Na terenie Galerii Mokotów] zastosowano szereg rozwiązań, być może na co dzień nie są one widoczne dla klientów centrum, ale składają się na całość i na to, że śmiało możemy o sobie mówić, że wspieramy wszelkie rozwiązania związane z ochroną środowiska, jak np. stacje ładowania dla samochodów elektrycznych czy parking dla rowerów”, podkreśliła Diana Kopycka.

Wśród zamontowanych w Galerii Mokotów innowacyjnych urządzeń poprawiających komfort korzystania z obiektu i równocześnie dbających o środowisko naturalne warto wymienić system sterowania oświetleniem – są to specjalne czujniki, które monitorują ruch i dostosowują oświetlenie do bieżących potrzeb. Obiekt został również wyposażony w nowoczesny system wentylacji, który przewietrza budynek, zamiast go wychładzać, a w toaletach zamontowano specjalne systemy optymalizujące zużycie wody. Dodatkowo na dachu Galerii Mokotów umieszczono ule, a o pszczele rodziny dba specjalna firma.

Oprócz działań skupiających się na modernizacji budynku, na terenie Galerii Mokotów często organizowane są wydarzenia i akcje promujące ekologię oraz proekologiczny styl życia. Wśród nich warto wymienić np. Eko Weekend, w czasie którego można było zapoznać się z wystawą torebek pochodzącą z upcyklingu, wziąć udział w warsztatach sadzenia lasu w słoiku czy samodzielnie wykonać ekologiczne dodatki, jak np. biżuterię czy opaskę na włosy.

Rzeczniczka prasowa obiektu podkreśla, że Galeria Mokotów wspiera zrównoważony transport, przede wszystkim osoby korzystające z rowerów. Właśnie z myślą o rowerzystach powstał specjalny parking, a na terenie centrum handlowego zorganizowano akcje, podczas których można było dokonać bezpłatnego przeglądu roweru. Dodatkowo wszyscy rowerzyści odwiedzający Galerię Mokotów mogli za pomocą specjalnej aplikacji zdobywać specjalne punkty i później wymienić je na atrakcyjne nagrody.