GE Renewable Energy wybuduje elekrownie szczytowo-pompową w Izraelu

Firma General Electrics Renewable Energy poinformowała, że otrzymała kontrakt na budowę elektrowni szczytowo-pompowej dla Star Pumped Storage z Izraela. Instalacja o mocy 344 MW znajdzie się w Kokhav Hayarden i pełnić będzie rolę magazynu energii elektrycznej.

GE Renewable Energy odpowiedzialne będzie za projekt, dostarczenie zaopatrzenia i instalację całego wyposażenia elektromechanicznego i hydromechanicznego, a także systemu balansującego dwa bloki po 172 MW, jakie zainstalowane będą w systemie. Dodatkowo podpisana umowa obejmuje 20 letni pakiet konserwacji i utrzymania instalacji.

Projekt realizowany będzie przez konsorcjum SinoHydro z Chin.

Elektrownia Kokhav Hayardem, jak mówi przedstawiciel General Electrics, będzie miała za zadanie stabilizować izraelską sieć przesyłu energii elektrycznej. Budowa instalacji zaplanowana jest na 52 miesiące. Oddanie elektrowni do użytku ma nastąpić w 2021 roku.

Elektrownie szczytowo-pompowe ułatwiają integrację systemów odnawialnej energii z potrzebami sieci energetycznej – powiedział Yves Rannou, szef działu GE Hydro Solutions. – W Izraelu wiele jest farm fotowoltaicznych; elektrownia szczytowo-pompowa jest krytycznym elementem stabilizacji sieci w takich warunkach – dodał.

HydroWorld już w 2006 informował, że rozważa się budowę tego rodzaju systemu w Izraelu. Planowana przez Tahal Group i Triple R Energy inwestycja miała osiągnąć moc nawet 800 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Engie będzie remontować elektrownię wodną w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł

Nexans uzbraja NordLink

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,