Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Engie będzie remontować elektrownię wodną w Wielkiej Brytanii

elektrownia wodna

Engie będzie remontować elektrownię wodną w Wielkiej Brytanii

Francuska firma Engie podpisała kontrakt z Voith Hydro dotyczący remontu elektrowni wodnej Ffestiniong. Transakcja ta warta jest 50 milionów funtów. Inwestycja jest częścią uruchamianego w Północnej Walii systemu magazynowania energii o mocy 2 GW opartego o elektrownie szczytowo-pompową.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Umowa obejmuje remont segmentów 1 oraz 2 instalacji. Dodatkowo możliwe jest podpisanie aneksu do kontraktu na remont pozostałych dwóch jednostek elektrowni.

Prace projektowe oraz produkcja elementów dla elektrowni ma się rozpocząć już teraz, a prace na miejscu w samej elektrowni mają zostać rozpoczęte pod koniec roku 2018. Zakontraktowany remont powinien zakończyć się na początku 2020 roku.

Jak mówi szef Engie na Wielką Brytanię i Irlandię, Wilfrid Petrie: To duże zobowiązanie, które potwierdza pozycję i zaangażowanie Engie w Wielkiej Brytanii, gdzie firma ta jest wiodącym producentem systemów do produkcji czystej energii.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.