General Motors sprzedaje w Chinach auto elektryczne za jedyne 5300 dolarów

Dobre wiadomości dla ekologicznych kierowców z Państwa Środka – firma General Motors zamierza uruchomić sprzedaż nowego samochodu elektrycznego. Po uwzględnieniu dopłat oferowanych przez państwo taki pojazd można już mieć za 5300 dolarów.

Omawiany Baojun E100 mierzy zaledwie 160 cm długości i charakteryzuje się zasięgiem około 155 kilometrów na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość samochodu wynosi 100 km/h, jak informuje producent.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Baojun E100 wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 29 koni mechanicznych. Dodatkowo samochód posiada bogate wyposażenie wewnętrzne – 7 calowy ekran i wbudowane WiFi. Auto wyposażone jest w czujniki wspomagające parkowanie oraz wykrywające pieszych. Dodatkowo, jeśli wydamy na auto odrobinę więcej, można je zamykać i otwierać z wykorzystaniem wygodnego touchpada.

General Motors wyceniło auto na 14 tysięcy dolarów, ale dzięki rządowym dofinansowaniom, a także dopłatom z lokalnych inicjatyw auto to można nabyć już za 5,3 tysiąca dolarów.

Jak donosi LMC Automotive, Baojun – marka GM stworzona we współpracy z SAIC i Wuling – jest ósmą najpopularniejszą marką samochodów w Chinach. Plasuje się zaraz za Volkswagenem, Toyotą, Hondą i Buickiem w rankingu sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, że Chiny są obecnie największym rynkiem pojazdów elektrycznych – 40% tych aut na świecie sprzedaje się właśnie w Chinach – nie dziwi krok podjęty przez GM. Rezultatem wprowadzenia nowego modelu pojazdu elektrycznego do oferty Baojuna może być zwiększenie jego pozycji w rankingach.

Obecnie już ponad pięć tysięcy osób ustawiło się w kolejce po zakup tego samochodu. W pierwszej transzy producent obiecał dostarczyć ich 200 sztuk, a w dalszej części 500 kolejnych. Kupujący dostawać będą auta w kolejności przyjścia do salonu.

Jak informuje przedstawiciel handlowy GM, obecnie sprzedaż auta ograniczony jest do rejonu Guanxi na południu Chin. Wraz z popularyzacją auta, firma zamierza zacząć sprzedawać je także w innych rejonach kraju.