Gmina Bychawa otrzymała 11 milionów na odnawialne źródła energii

piec-kocioł

Gmina Bychawa pozyskała środki na odnawialne źródła energii. 11 milionów złotych zostanie przeznaczone na zakup i montaż ponad 800 kolektorów słonecznych oraz na wymianę 200 pieców węglowych na ekologiczne, zasilane biomasą.

Odnawialne źródła energii to szansa na aktywną walkę ze smogiem i podniesie jakości energetycznej. Dlatego gmina Bychawa stworzyła projekt „Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie gminy Bychawa” i pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Dotacje unijne będą wynosić aż 8 milionów złotych, a pozostałe 3 miliony dołoży ze swojego budżetu gmina. Dzięki temu mieszkańcy zyskają ponad 800 kolektorów słonecznych oraz wymienią 200 pieców węglowych na ekologiczne kotły na pellet. Dofinansowanie może obejmować aż 85% kosztów kwalifikowanych w zależności od wielkości i wartości zgłoszonych do projektu inwestycji.

Dotacje nie podlegają opodatkowaniu VAT. Zakończenie montażu wszystkich instalacji przewidziane jest na sierpień bieżącego roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Jak działa Panek Carsharing?

Następny artykuł

Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do Bergamo

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,