Gmina Wieliczka przeprowadzi termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Dotacje pochodzące z Unii Europejskiej stanowią dużą szansę nie tylko dla większych miast, ale przede wszystkim dla mniejszych miejscowości. To właśnie dzięki takim środkom często realizowane są inwestycje, których w normalnych warunkach nie udałoby się przeprowadzić. Jako przykład można podać planowane działania mające na celu termomodernizację budynków użyteczności publicznej w gminie Wieliczka; zostaną one rozpoczęte na początku 2018 roku.

Na ten cel uzyskano z funduszy unijnych 3,2 miliona złotych. Gmina z własnej kieszeni dołoży kolejne 2 miliony, dzięki czemu w całości zostaną pokryte wszystkie koszty wygenerowane przez inwestycję. W ramach realizowanego projektu zmodernizowanych zostanie dziesięć budynków użyteczności publicznej; wśród nich znajdują się m.in. remizy ochotniczych straży pożarnych oraz szkoły znajdujące się na terenie gminy. Dzięki pozyskanym środkom obiekty te zostaną ocieplone, zyskają nową elewację oraz system grzewczy, w skład którego będą wchodzić kotłownie spełniające najnowsze standardy.

– Projekt ma na celu poprawę efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej, a to przełoży się m.in. polepszenie jakości środowiska poprzez zmniejszenie ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Dzięki uporządkowaniu gospodarki energetycznej w budynkach komunalnych poprawią się warunki użytkowania ich przez mieszkańców. Obniżeniu ulegną także roczne koszty utrzymania tych obiektów – tak w wywiedzie dla portalu dziennikpolski24.pl podsumowała inwestycję Magdalena Golonka z Urzędu Miasta w Wieliczce.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Gmina Strawczyn modernizuje oświetlenie uliczne

Następny artykuł

Sylwestrowy Konkursu Butelkowy po raz kolejny odbędzie się w Gdańsku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,