GoodWe: System SEMS zaprezentowany podczas monachijskich Intersolar Europe

Tegoroczne targi energetyki słonecznej Intersolar Europe organizowane w Monachium w połowie maja zakończyły się sukcesem. Dużym zainteresowaniem cieszył się system zbierania i monitorowania danych SEMS zaprezentowany przez GoodWe.

Targi Intersolar Europe odbyły się 14-17 maja w centrum wystawowym Messe München w Monachium w Niemczech. Zgromadziły 860 wystawców i ponad 50 tys. odwiedzających. To platforma przemysłowa dla producentów, dostawców i dystrybutorów. Jedną z tegorocznych atrakcji było SEMS (od GoodWe). To aplikacja zajmująca nieco ponad 100 MB, która pozwala na profesjonalne przetwarzanie danych związanych z zarządzaniem energią.

SEMS od GoodWe – jak to działa?

Smart Energy Monitoring System (SEMS) może ogrywać kluczową rolę jako centrum danych zbierające i analizujące informacje dotyczące zużycia energii. System może m.in. „nakazać” produkcję energii rano i korzystać z niej w okresie najwyższych opłat prądu, a także wykorzystywać energię elektryczną przy najbardziej opłacalnej taryfie w celu naładowania akumulatorów. Właściciele systemów solarnych, operatorzy, monterzy i personel serwisowy uzyskują dostęp do najważniejszych danych z dowolnego miejsca, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Podczas targów zaprezentowano także ESA Smart Hybrid System, który można łączyć z SEMS. Modułowy system integruje falowniki, akumulator, zasilacz awaryjny UPS i obudowę, co ułatwia i przyśpiesza instalację.

Dodatkowe informacje o aplikacji można odnaleźć na semsportal.com oraz es.goodwe.com.