Holenderskie lotniska zasilanie dzięki energii odnawialnej

Fortum inwestuje w przełomowe technologie PV firmy Exeger

The Royal Schiphol Group ogłosiło, że początkiem 2018 roku wszystkie jej jednostki biznesowe rozpoczną działalność w oparciu o zrównoważoną moc. W związku z tym czysta energia zostanie dostarczona do lotniska w Amsterdamie, Rotterdamie, Eindhoven oraz Lelystad. Aby pokryć zapotrzebowanie energetyczne tych miejsc, przez najbliższe piętnaście lat firma Eneco będzie do nich dostarczać 220 GWh energii elektrycznej rocznie.

Wedle raportów ilość odprawianych pasażerów na holenderskich lotniskach z roku na rok rośnie coraz bardziej. Tylko w 2016 roku było ich siedemdziesiąt milionów, co oznacza wzrost o 8,9 procent względem 2015 roku. Władze Holandii mają ambitne plany w kwestii troski o środowisko naturalne – do 2050 roku tamtejszy rząd chciałby zredukować emisję gazów cieplarnianych do zera. Przechodzenie lotnisk na zieloną energię może pomóc w realizacji tego planu.

W naszym nowym kontrakcie nie oczekiwaliśmy niczego poza produkcją energii na terenie Holandii” – powiedział Jos Nijhuis, Dyrektor Generalny Royal Schiphol Group. Dodał on także, że „lotnictwo może i musi być bardziej zrównoważone energetycznie”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

SOLARKIOSK wkracza na afrykańskie bezdroża

Następny artykuł

Mała elektrownia wodna w Karczewicach wywołuje strach wśród okolicznych mieszkańców

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,