Honda nagradza za ładowanie z OZE i poza godzinami szczytu

Aplikacja Beta SmartCharge od Hondy zachęca do ładowania samochodów elektrycznych w taki sposób, aby zmaksymalizować wykorzystanie energii odnawialnej i zminimalizować pobór energii w godzinach szczytu. Program jest przeznaczony dla modelu Fit EV i na początek dostępny tylko dla klientów z południowej Kalifornii.

Samochód elektryczny stanowi jedno z większych obciążeń elektrycznych w domu. Honda planuje ładowanie w taki sposób, by było ono jak najmniej uciążliwe. SmartCharge ustala najlepszy czas na rozpoczęcie ładowania, biorąc pod uwagę ilość dostępnej energii z OZE, przeciążenie sieci oraz indywidualne potrzeby właściciela. Dzięki czemu bateria samochodu jest pełna, zawsze wtedy, kiedy kierowca potrzebuje samochodu. Aplikacja pozwala na śledzenie statystyk ładowania pojazdu, a także informuje o ilości „zaoszczędzonego” CO2.

Za rejestrację w programie użytkownik otrzymuje nagrodę w wysokości 50 dolarów na kartę Amazon eGift. Dodatkowe nagrody pieniężne (od 10 do 50 dolarów) przyznawane są za każde 2 miesiące uczestnictwa w projekcie. Ich wartość zależy od tego, jak często użytkownik będzie korzystał z SmartCharge.

Opierając się na haśle “Niebieskie niebo dla naszych dzieci”, Honda pracuje nad rozwojem technologii, które rozwiązałyby problemy społeczne i energetyczne społeczeństwa.Firma zamierza zredukować o 50% całkowitą emisję CO2 w skali globalnej do roku 2050, w porównaniu z rokiem 2000. Zmniejszenie obciążenia sieci w godzinach szczytowego zapotrzebowania na energię i korzystanie z odnawialnych źródeł energii przyczynienia się do osiągnięcia tego celu.