Hybrydowy sedan od Hondy już wkrótce

Honda zamierza w styczniu, na targach motoryzacyjnych w Detroit, zaprezentować swój najnowszy hybrydowy sedan. Jak informują przedstawiciele firmy, ma to być zupełnie nowe spojrzenie na auta kompaktowe, które stanie się konkurencją dla innych pojazdów tego typu ze względu na zasięgi. Jeszcze nie mamy zbyt wielu informacji na temat tej Hondy, ale powinna ona dominować na przyszłorocznych tarach.

Jak przewidują analitycy z Edmunds, sprzedaż aut elektrycznych i hybrydowych w przyszłym roku będzie bić rekordy. Klasyczne elektryki i ładowane z gniazdka hybrydy mają stanowić 4,4% wszystkich aut sprzedanych w USA. W zeszłym pojazdy te stanowiły 3,2% rynku.

Jak podaje Edmunds w 2017 roku sprzedanych zostało 17,2 miliona aut – w przyszłym roku sprzedaż prognozowana jest na minimum 16,8 miliona. Dominować na rynku będą oczywiście spalinowe półciężarówki i SUVy.

Pierwsza hybryda Hondy – Insight – zaprezentowana została w 1999 roku. Auto to szczyciło się spalaniem na poziomie 3,4 litra na trasie. Zapowiada się, że najnowsza hybryda tego producenta osiągnie lepszy wynik – pojazd wyposażony ma być w dwa ekonomiczne silniki hybrydowe.

Konkurencyjny pojazd – Toyota Prius – w trybie mieszanym miejsko-szosowym spala około 4,5 litra na 100 kilometrów. Należy spodziewać się, że Honda nawiąże równą walkę z konkurentem.