Hymon – opinie, oferta

Hymon jest jedną z najdłużej działających firm na polskim rynku fotowoltaicznym. Do kogo kieruje swoja ofertę? Jakie są wady, a jakie zalety instalacji od Hymon?

Dla kogo jest dedykowana oferta Hymon?

Hymon obsługuje zarówno klientów indywidualnych, przedsiębiorców jak i rolników. W swoim portfolio wykonanych prac prezentuje także spis kilkudziesięciu gmin, dla których zrealizował duże projekty fotowoltaiczne. Firma nie przedstawia poszczególnych pakietów, jakie są dedykowane danej grupie docelowej. Każdy klient otrzymuje indywidualny projekt instalacji dopiero po kontakcie z przedstawicielem firmy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Co zawiera oferta Hymon?

Każda instalacja montowana przez Hymon obejmuje panele fotowoltaiczne firmy Reneled w technologii monokrystalicznej o mocy 320 lub 360 Wp. Zaletą paneli jest ich długi okres gwarancyjny – 15 lat na sam produkt oraz 30 lat gwarancji liniowej sprawności. Inwertery, jakie znajdziemy w ofercie, pochodzą od czterech firm: Sofar Solar, Fronius, Saj i Afore. Hymon zobowiązuje się do dostarczenia w pełni sprawnej instalacji, więc oferowane zestawy zawierają również skrzynkę DC, okablowanie, systemy montażowe, a także inne niezbędne komponenty.

Ile kosztuje instalacja od Hymon?

Na stronie internetowej Hymon nie jest dostępny ogólny cennik firmy. Nie dziwi to tym bardziej, że firma nie przedstawia zarysu poszczególnych pakietów. Każda instalacja jest więc zarówno komponowana, jak i wyceniana indywidualnie, a jej ostateczny koszt wynika z kilku składowych. Największy wpływ na ostateczną cenę ma oczywiście wielkość, a co za tym idzie, także moc instalacji. Znaczącą rolę odgrywa także miejsce montażu (np. wymagający dach), a także zastosowana technologia.

Czy można zapłacić mniej za instalacje fotowoltaiczną od Hymon?

Aby znacząco obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznej można skorzystać z różnych programów wsparcia, jakie aktualnie oferuje rząd. Jest to m.in. „Mój prąd” kierowany do klientów indywidualnych, ulga termomodernizacyjna czy ulga inwestycyjna dla rolników. Hymon dla swoich klientów przygotował również korzystne opcje finansowania instalacji fotowoltaicznej. Współpracując z instytucjami finansowymi, firma pomaga uzyskać kredyt na fotowoltaikę lub zyskujący na popularności leasing na fotowoltaikę.

Jak przebiega współpraca z Hymon?

Według zapewnień firmy, od nawiązania kontaktu do oddania instalacji do użytku, mija zaledwie kilka tygodni. Po bezpłatnym audycie z przedstawicielem Hymon, który ma określić rozmiar, parametry techniczne i wycenę całej instalacji, klient otrzymuje pełen kosztorys wraz z dostępnymi opcjami finansowania. Po uzgodnieniu wszystkich warunków umowy, następuje montaż paneli fotowoltaicznych oraz pozostałych komponentów. Zgłoszenie instalacji do Operatora Sieci Dystrybucji także leży po stronie firmy.

Wady i zalety Hymon

Na podstawie oferty prezentowanej przez firmę Hymon zdecydowaliśmy się wyróżnić następujące wady i zalety.

Zalety:

– działalność na terenie całej Polski

– ponad 20 000 wykonanych instalacji

– 75 własnych ekip monterskich

– korzystne formy finansowania

– 15 lat gwarancji na panele i 30 lat gwarancji liniowej sprawności instalacji

Wady:

– brak cennika

– brak informacji na temat sugerowanych pakietów dla poszczególnych grup docelowych

– zgłoszenie wniosku do programu „Mój prąd” pozostaje po stronie klienta

– informacje o dostępnych komponentach dopiero po kontakcie z przedstawicielem firmy

Hymon i Canal+

W czerwcu bieżącego roku Hymon nawiązał współprace z Canal+  – jedną z najpopularniejszych w Polsce platform telewizyjnych. Dzięki tej kooperacji, klient odwiedzający salon operatora może zapoznać się z ofertą instalacji systemu fotowoltaicznego i umówić z konsultantem Hymon. Dodatkowo, każdy klient, który wyrazi zgodę na kontakt ze strony doradcy, otrzyma w prezencie od Canal+ jedną z czterech opcji dodatkowych – kanały HBO, Filmbox, Eleven Sports lub Polsat Sport Premium na okres 3 miesięcy.

Historia Hymon

Hymon powstał w 2011 roku. Jego siedziba mieści się w Tarnowie przy ulicy Dojazd 16 A. Od czasu rozpoczęcia działalności firma wykonała ponad 20 000 instalacji. W 2020 firma zmieniła nazwę z Hymon Energy na Hymon.