Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hyundai buduje fabrykę podzespołów do pojazdów elektrycznych

Hyundai, Kona Electric, Hyundai Kona Electric, electric car, electric SUV, car, SUV

Hyundai buduje fabrykę podzespołów do pojazdów elektrycznych

Hyundai Mobis należący do Hyundai Motor Group, zainwestuje około 322 mln dolarów w budowę nowej fabryki elektrycznych komponentów samochodowych. Hyundai ma w planach wyprodukować 40 000 pojazdów z napędem elektrycznym do 2022 r., a do 2030 r. – 500 000.

BANER MOBILEB1
Reklama

Hyundai Mobis zainwestuje 380 mld euro w nowy zakład produkcyjny

Firma produkuje już części do pojazdów elektrycznych w Chungju, drugi zakład zostanie wybudowany w pobliżu miasta Ulsan, w którym będzie  produkowany i eksportowany na cały świat Hyundai Kona Electric. Koncern poinformował, że w przyszłości montaż modelu Kona Electric będzie przeprowadzany w zakładzie w Nosovicach w Czechach.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Hyundai Motor Group nie ogłosił, które komponenty będą produkowane w nowej fabryce w Ulsanie. Nie jest zatem jasne, czy będą to również podzespoły do pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym, czy też głównie do samochodów z ogniwami paliwowymi.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.