Ikea wchodzi na niemiecki rynek z fotowoltaiką. Sprzedaż dostępna online od lutego

Szwedzka firma Ikea sprzedaje panele fotowoltaiczne w Polsce, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii. Teraz nadszedł czas na rynek niemiecki. Od lutego oferta przedsiębiorstwa Solstrale będzie dostępna dla wszystkich klientów za pośrednictwem strony internetowej Ikea. Ceny pakietów zaczynają się od 4730 euro.

Ikea poszerza swoją ofertę o systemy PV w Niemczech, które wejdą w życie już 1 lutego. Będą to produkty firmy Solstrale, które zostały przetestowane na pięciu rynkach i spotkały się z pozytywną reakcją. Od października prowadzone były testy w sklepach meblowych w Kaarst, Eching, Walldorf, Ulm i Freiburgu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Cieszymy się, że we wszystkich naszych pięciu sklepach meblowych klienci są bardzo zainteresowani ofertą domowych systemów solarnych” – powiedziała rzeczniczka Ikei.

Ceny pakietów fotowoltaicznych firmy Solstrale zaczynają się od 4730 euro, co odpowiada około 20 300 zł. W cenie zawarty jest kompletny system PV o mocy 2,2 kW. Oferta obejmuje polikrystaliczne moduły słoneczne z inwerterami Canadian Solar i SolaX. Z kolei oferta Solstrale Plus obejmuje monokrystaliczne moduły słoneczne JA Solar i inwertery SolaX. Ich cena zaczyna się od 5 075 euro, czyli od około 21 800 zł. Ponadto Ikea oferuje 10-letnią gwarancję na zakup modułów, falowników i akumulatorów, a także gwarancje instalacji PV – na sześć lat.