IMx – nowy crossover od Nissana

Salon motoryzacyjny Tokio 2017 obfitował w moc debiutów i nowinek z branży motoryzacyjnej. Jak przystało na imprezę organizowaną w Japonii, to właśnie producenci z tego kraju mieli do zaprezentowania najwięcej nowości.

Jedną z nich było najnowsze dzieło koncernu Nissana, który pokazał szerokiej publiczności w pełni elektryczny, czteroosobowy crossover o nazwie IMx. Pojazd wyróżnia się między innymi tym, że oferuje nabywcy system autonomicznego prowadzenia, a jego zasięg imponuje magicznym dystansem sześciuset kilometrów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Crossover Nissana został oparty na zupełnie nowej płycie podłogowej, dostosowanej i zaprojektowanej z myślą o współczesnych wymogach samochodów elektrycznych. Rozwiązania zastosowane w IMx pozwoliły uzyskać zupełnie płaską podłogę, która zapewnia użytkownikom zwiększoną ilość miejsca wewnątrz auta.

Środek ciężkości, który został położony nisko, również jest atutem nowego dzieła Nissana, ponieważ zapewnia bardzo dobre prowadzenie pojazdem. Z kolei jednostki napędowe (dwa silniki) gwarantują moc 435 KM. Oczywiście samochód można ładować zarówno za pomocą zwykłego kabla, jak również bez jego użycia.

Czy najnowsze dzieło japońskich inżynierów wzbudzi zainteresowanie kupujących? Trudno powiedzieć. Niestety nie ujawniono ceny, za jaką będzie można nabyć model IMx, dlatego warto wstrzymać się od wszelkich prognoz i ocen.