IndianOil rozpoczyna transformację energetyczną

Indian Oil Corporation Limited planuje zainwestować 3,5 mld dolarów w projekty związane z energią odnawialną i zrównoważonym rozwojem. Spółka zamierza zwiększyć moc produkcyjną energii odnawialnej do 260 MW do przyszłego roku.

IndianOil jest największą w Indiach rafinerią odpowiedzialną za prawie połowę indyjskiego PKB. W zaprezentowanym raporcie rocznym firma poinformowała o swojej nowej strategii, która zakłada stworzenie punktów ładowania pojazdów elektrycznych na każdej stacji benzynowej należącej do koncernu.

Plan rafinerii obejmuje rozszerzenie portfolio firmy o instalacje fotowoltaiczne, które pozwolą na zwiększenie z 28,1 MW mocy wytwórczych poza siecią oraz 20,5 MW mocy wytwórczych podłączonych do sieci słonecznej.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Zamieszanie z awaryjnymi falownikami ABB po przejęciu biznesu?

ABB po pięciu latach produkowania falowników fotowoltaicznych ogłosiło sprzedaż działu falowników PV zatrudniającego 800 osób w 30 krajach. Nabywcą jest włoska firma Fimer S.p.A. Brytyjskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar Trade Association zareagowało i wystosowało list otwarty, w którym wzywa nowego właściciela do honorowania wszystkich gwarancji.