Indie elektryfikują gospodarstwa najuboższych

Indie, będące państwem liczącym ponad miliard mieszkańców i pretendującym – ramię w ramię z Chinami – do roli głównego rozgrywającego na kontynencie azjatyckim, nadal zmagają się z problemami chronicznego zacofania i biedy. Miliony domów w tym kraju nie posiadają energii elektrycznej, co powoduje, że obywatele tego kraju żyją na skraju nędzy.

Istnieje spora szansa, że sytuacja ta zmieni się za sprawą planu o nazwie Power for All. Indyjski premier Narendra Modi ma nadzieję, że już w 2019 roku jego kraj przestanie być kojarzony z ubóstwem swoich obywateli. Zgodnie z założeniami planu, około 40 milionów gospodarstw domowych może uzyskać połączenia z siecią elektryczną, w tym również te najbiedniejsze.

Choć w ramach projektu Power For All ludzie nie otrzymają energii za darmo – będą musieli zapłacić za elektryczność, którą konsumują – to będą mogli uzyskać bezpłatne podłączenie do sieci. Rząd zasponsoruje instalację liczników energii i okablowania, dzięki czemu w domach będzie można naładować telefon komórkowy oraz uzyskać oświetlenie za pomocą żarówek LED.

Domy znajdujące się na terenach wiejskich również zostaną zaopatrzone w elektryczność; przede wszystkim za pomocą paneli słonecznych o mocy od 200 do 300 watów. Przewidziano do nich również akumulator oraz pięć żarówek LED, jedną wtyczkę zasilania DC i jeden wentylator DC. Ponadto rząd gwarantuje konserwację i naprawę całej instalacji przez pięć pierwszych lat.

Niektóre gospodarstwa domowe w przeszłości nie mogły sobie pozwolić na wstępne opłaty za połączenia, ale zgodnie z nowym planem takie domy mogą uzyskać podłączenia za darmo – powiedział Anil Razdan, były indyjski sekretarz ds. Energii. Polityk dodał także, że już od dziesięciu lat indyjski rząd pracuje nad elektryfikacją wiosek, ale dopiero teraz udało się wdrożyć ten plan w życie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Firma Smith Brothers zatrudnia specjalistów od wysokiego napięcia

Następny artykuł

Kościół katolicki w nietypowy sposób rozprawi się z węglem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,