Inicjatywa społeczna Dotlenieni angażuje mieszkańców miast w akcję sadzenia drzew

Inicjatywa społeczna Dotlenieni angażuje mieszkańców miast w akcję sadzenia drzew

Kontrowersyjna ustawa zwana „lex Szyszko”, a także wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej doprowadziły do wielu protestów w całym kraju. Sprzeciwiali się nie tylko ekolodzy, ale również zwykli mieszkańcy różnych zakątków Polski, zjednoczonych w walce o środowisko naturalne. Momenty te pokazały rosnącą świadomość społeczeństwa, które coraz częściej zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa wszelaka roślinność, w tym drzewa, codziennie oczyszczające niezliczoną ilość zanieczyszczonego powietrza. Zostało to zauważone przez różnego rodzaju organizacje, które chcą podtrzymać ten pozytywny trend troski o faunę i florę.

Jedną z nich jest inicjatywa społeczna pod nazwą Dotlenieni. Jej celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do zasadzenia nowej roślinności, m.in. drzew i kwiatów. Ich rosnąca liczba przyczyni się do filtrowania powietrza w jeszcze bardziej efektywny sposób niż do tej pory. By akcja osiągnęła sukces na miarę oczekiwań, włączyło się do niej wiele znanych osobistości, od sportowców po gwiazdy sceny muzycznej, którzy pomagają propagować inicjatywę. Każdy, kto zasadzi nową roślinę 27 kwietnia oraz prześle jej zdjęcie za pośrednictwem strony dotlenieni.org, otrzyma specjalny, spersonalizowany certyfikat uczestnictwa w akcji.

Inicjatywa skierowana jest nie tylko do pojedynczych mieszkańców, ale również miast, firm i przedsiębiorstw. Formy uczestnictwa w akcji mogą mieć różny charakter, również długofalowy. Organizacja Dotlenieni zachęca do promowania i wspierania akcji samorządy miast, czego efektem jest nawiązana współpraca m.in. z Krakowem i Słupskiem.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.