Innogy kupuje ogromne turbiny wiatrowe od Vestas

Innogy wybrało MHI Vestas na dostawcę turbin do farmy wiatrowej Triton Knoll na brytyjskiej części Morza Północnego. Farma ma mieć moc całkowitą na poziomie 860 MW. Do jej budowy zostaną wykorzystane turbiny, każda o mocy 9,5 MW.

Partnerem Innogy i deweloperem instalacji jest Statkraft, który chce zainstalować na farmie dziewięćdziesiąt turbin V164 w zaktualizowanej wersji, będących jednymi z pierwszych turbin tego typu na świecie. Jak podkreśla deweloper, to najmocniejsza turbina wiatrowa, jaka jest dostępna w sprzedaży.

James Cotter, dyrektor tego projektu, stwierdził:

„W tym przetargu udało nam się osiągnąć bardzo dobry wynik dzięki zaprojektowaniu farmy pod kątem uproszczenia jej budowy i łańcucha dostaw elementów. MHI Vestas jest dla nas kluczowym partnerem. Wspólnie zmierzamy do tego, aby podczas funkcjonowania naszego projektu dostarczać pięćdziesiąt procent energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii.

Decyzje dotyczące finansowania farmy mają zostać sfinalizowane w przyszłym roku. Jeszcze w 2018 roku mają się rozpocząć prace przygotowawcze. W 2020 roku deweloper chce postawić na morzu pierwsze turbiny, a ich eksploatację rozpocząć w 2021 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Solaris dostarczy 10 autobusów elektrycznych oraz 30 z napędem konwencjonalnym do Rzeszowa

Następny artykuł

Meksykańscy producenci OZE przygotowują się do aukcji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,