Innogy – stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce

Firma Innogy Polska S.A. inwestuje w stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie. Na chwilę obecną, na terenie naszego kraju, najwięcej publicznych stacji znajduje się w Warszawie. Udostępnione są mieszkańcom oraz przyjezdnym za darmo.

Innogy Polska S.A. to część większej Grupy Innogy, która na świecie rozwija swoją działalność w obszarach, takich jak: energia odnawialna, elektroenergetyka, czy infrastruktura sieci gazowej. Swoim klientom oferuje produkty oraz usługi poprawiające komfort życia za sprawą korzystania z różnych źródeł energii. Sprzedaje je przede wszystkim w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Czechach, Węgrach, na Słowacji oraz w Polsce.

W sumie w Polsce Innogy udostępnia czternaście publicznych stacji ładowania. Dwanaście z nich znajduje się w Warszawie, a dwie pozostałe w Krakowie. Dostępne są one mieszkańcom tych miast oraz osobom mobilnym za darmo. Jednak ze względu na projekty ustawy o elektromobilności oraz powolny przyrost tego typu pojazdów w Polsce,  zarząd nie ma zamiaru inwestować w poszerzenie tej sieci. Natomiast za priorytetową firma uznaje rozbudowę sprzedaży stacji na użytek własny klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Innogy Polska proponuje stacje ładowania o różnej mocy. Dostępna jest m.in. wersja 11 kW oraz 22 kW w wariancie stojącym lub wiszącym, w opcji smart lub prostej. Obecnie firma skupia się przede wszystkim na rozbudowie oferty w wersji abonamentowej. Sprzedaje w ten sposób stacje na użytek własny w dowolnym miejscu w Polsce, ustalając stałą opłatę w miesiącu.

Zarząd firmy jest przekonany, że rozwijający się sektor elektromobilności będzie wymagał nieustannie rozbudowywanej infrastruktury. Zapotrzebowanie na stacje ładowania zacznie dotyczyć nie tylko poszczególnych klientów indywidualnych, ale także np. osiedli mieszkalnych, galerii handlowych i  dworców. Dlatego też Innogy Polska największy potencjał widzi w partnerach biznesowych, którzy inwestują w pojazdy elektryczne dla swoich firm.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Maroko i BYD nawiązują współpracę

Następny artykuł

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje finansowanie odnawialnych źródeł energii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,