Inowrocław inwestuje w nowoczesny system ładowania autobusów miejskich

Inowrocław inwestuje w nowoczesny system ładowania autobusów miejskich

Już jesienią w inowrocławskim transporcie miejskim dojdzie do poważnych przeobrażeń. Tamtejsza flota autobusów elektrycznych zostanie wyposażona w cztery ładowarki o mocy 300 kW. Dostawcą nowych urządzeń będzie firma Ekoenergetyka.

Maciej Wojeński, wiceprezes Ekoenergetyki, powiedział: „Cieszymy się, że coraz więcej polskich miast decyduje się na systemy transportu, które są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Pierwszą ładowarkę dostarczyliśmy do Inowrocławia w 2015 roku i zrobimy to ponownie w tym roku. Po raz kolejny pokazujemy, że polskie miasta ufają Ekoenergetyce i naszej ofercie na niezawodną i zoptymalizowaną infrastrukturę ładowania. Ponad 10 polskich miast posiada już infrastrukturę ładującą dostarczoną przez naszą firmę. Potwierdza to naszą pozycję lidera w zakresie infrastruktury ładowania autobusów elektrycznych w Polsce”.

Ładowarki o mocy 300 kW będą zaopatrywały w energię 8 autobusów elektrycznych Volvo. Ładowanie będzie możliwe podczas postojów dzięki pantografom odwróconym. Choć nadal nie znamy lokalizacji nowych stacji, to wiemy, że ich eksploatacja nie będzie trwała więcej niż 8 minut w ramach jednej sesji ładowania.

Firma Ekoenergetyka poza dostarczeniem oraz montażem stacji ładowania zapewni również system monitorowania z zewnątrz umożliwiający kontrolę w czasie rzeczywistym wszystkich parametrów związanych z ładowaniem i konserwacją urządzeń.

Co istotne nadchodzące wielkimi krokami inowrocławskie wydarzenie będzie inaugurowało w Polsce działanie systemu OppCharge do ładowania za pomocą odwróconego pantografu, który gwarantuje kompatybilność niezależnie od marki pojazdu. System ładowania został stworzony w Polsce m.in. dzięki wsparciu NCBiR.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.