InPost w Małopolsce dostarcza przesyłki elektrykami

InPost w Małopolsce dostarcza przesyłki elektrykami

InPost zapowiada, że do końca 2020 roku 30% jego floty będą stanowiły samochody elektryczne. Póki co przesyłki do paczkomatów dostarczane są elektrykami jedynie na terenie województwa małopolskiego.

Prezes InPost, Rafał Brzoska, informuje, że dostawcą aktualnie używanych samochodów elektrycznych jest Nissan, ale firma nie zamierza ograniczać się do jednego producenta w kwestii floty. Nie wymienia jednak konkretnych modeli. Zwraca natomiast uwagę na fakt, że to nie jedyne proekologiczne działanie InPostu: „Do Paczkomatów InPost jeden kurier i jeden samochód dostarcza nawet 100 przesyłek, a w przypadku tradycyjnych kurierów byłoby to 100 kursów samochodem po mieście”. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma zmniejsza swój ślad węglowy – jak głosi slogan na nowych, elektrycznych samochodach dostawczych: „Weź oddech! Ten samochód nie tworzy smogu”.

Aktualnie w Polsce InPost ma 4300 paczkomatów – jest ich o 1500 więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Firma dodatkowo przygotowała się również na wzmożony ruch przesyłek w okresie świątecznym. Jak informuje Brzoska: „Mimo, że nadal intensywnie rekrutujemy pracowników, to do szczytu paczkowego czujemy się dobrze przygotowani. Zatrudniliśmy dodatkowo 1000 kurierów wraz z samochodami kurierskimi oraz 100 dodatkowych TIR-ów, które będą wozić przesyłki tak, aby wszystkie dotarły przed świętami”.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.