Inspekcje turbin ważnym elementem ich niezawodności

Firma Altitec zakończyła inspekcje gwarancyjne wirników turbin wiatrowych na farmie wiatrowej Amakhala usytuowanej na wschodnim wybrzeżu RPA. Praca, która została przeprowadzona we współpracy z Nordex Energy South Africa, zakończyła się kontrolą 54 turbin, każda o wysokości 91 metrów.

Kontrole rozpoczęły się w grudniu 2016 roku i zakończyły się tego lata, poinformowała na swojej stronie internetowej firma Altitec.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dyrektor zarządzający Nordex Energy South Africa Anne Henschel powiedziała: Wiemy, że wirniki turbin, które są regularnie kontrolowane i utrzymywane w wysokim poziomie technicznym, będą się odpłacały niezawodnością. Dzięki partnerstwu z firmą Altitec nasi klienci mogą mieć pewność, że ich turbiny będą działać na najwyższym poziomie tak długo, jak to możliwe, obniżając koszty i poprawiając ogólną wydajność farmy wiatrowej w tym procesie.

Dyrektor zarządzający Grupy Altitec, Tom Dyffort powiedział: Przeprowadzenie inspekcji i konserwacji wirników na 54 turbinach jest znaczącym przedsięwzięciem, ale umiejętności i doświadczenie naszych techników pozwoliły nam jak najszybciej wykonać tę pracę, przy zachowaniu wysokich standardów klientów firmy Altitec.