Nordex z francuskim kontraktem

Firma Nordex podpisała umowę na dostawę turbin o mocy 3,6 MW i 3,3 MW dla projektów należących do EDF Energies we Francji. Niemiecki producent turbin zapowiedział, że umowa oznaczająca rozpoczęcie bliższego partnerstwa z EDF EN jest narzędziem przygotowującym do rozszerzenia swojej międzynarodowej działalności związanej z energetyką wiatrową.

Dzięki naszym produktom będziemy mogli wspierać firmę w osiągnięciu tego celu w sposób efektywny i opłacalny – powiedział przedstawiciel firmy Nordex.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Farma wiatrowa w Espiers będzie wyposażona w pięć turbin N117 o mocy 3,6 MW, podczas gdy elektrownia w Guilleville o mocy 17,7 MW będzie wyposażona w cztery turbiny N117 / 3600 i pojedynczą maszynę N100 o mocy 3.3 MW.

Zainstalowany sprzęt będzie najwyższej klasy wszystkich turbin zainstalowanych we Francji. Umowa obejmuje również obsługę techniczną obu elektrowni.

Nordex jest niemiecką firmą, która projektuje, sprzedaje i wytwarza turbiny wiatrowe. Siedziba firmy mieści się w niemieckim mieście Rostock, a zarząd znajduje się w Hamburgu. Produkcja odbywa się w Rostocku, a także w Chinach. Firma została założona w 1985 roku w Danii. W roku 1995 Nordex był pierwszą firmą produkującą masową turbinę o mocy 1 MW.

Obecnie Nordex produkuje dwie platformy turbin wiatrowych o mocy znamionowej 2,4 i 3,3 MW.