Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Inteligentna Stacja Transformatorowa ze Złotym Medalem MTP EXPOPOWER

Inteligentna Stacja Transformatorowa ze Złotym Medalem MTP EXPOPOWER

ZPUE S.A. otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za Inteligentną Stację Transformatorową SPS z magazynem energii. Wręczenie nagrody nastąpiło podczas wystawy EXPOPOWER. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Odznaczone Złotym Medalem produkty są unikatowe w swojej klasie, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie” – czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej Targów Poznańskich. Nagrodę z rąk Prezesa Zarządu ENEA odebrał prokurent, dyrektor Departamentu Sprzedaży Krajowej Stanisław Toborek.  

Wyróżnienie jest już kolejną nagrodą dla włoszczowskiej spółki za Inteligentną Stację Transformatorową SPS. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana we wrześniu 2018 roku podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB w Bielsku-Białej. Od tego czasu została nagrodzona m.in. podczas odbywających się w listopadzie zeszłego roku w Lublinie Targów ENERGETICS. Znalazła także uznanie podczas zorganizowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Pomorskiej Gali Energetyki. Wówczas w ręce ZPUE trafiła specjalna statuetka „Innowacje w Energetyce”. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Przypomnijmy, SPS jest inteligentną stacją transformatorową z magazynem energii. Dodatkowo wyposażona jest w przyłącza do źródeł OZE oraz ładowarki pojazdów elektrycznych. Jest to rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych, jak i np. autobusów. Uzupełnieniem całego systemu jest możliwość zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej, np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje. Mogą też, zarządzane przez SPS-Control, pracować jako jeden zaawansowany system. 

 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.