Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Inteligentne urządzenie do produkcji i magazynowania energii słonecznej wchodzi na polski rynek

Inteligentne urządzenie do produkcji i magazynowania energii słonecznej wchodzi na polski rynek

Wkrótce polskie domy będą mogły wymienić swoje źródło energii na inteligentne urządzenie do produkcji i magazynowania energii słonecznej. System wszedł już na rynek w czterech innych krajach. 

Reklama

Produkcja i magazynowanie energii słonecznej w jednym urządzeniu 

Na polski rynek wkracza innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne. Energy Intelligence (EI) Residential to system, który łączy w sobie produkcję i magazynowanie energii słonecznej. Producentem urządzenia jest firma Tigo, która jest światowym liderem w zakresie oprogramowań i sprzętów, które zwiększają bezpieczeństwo i wydajność energetyczną. 

EI Residential obejmuje nową linię falowników jedno- i trójfazowych, modułowe komponenty do magazynowania energii ze złączem po stronie DC. Do tego dołączone jest centrum komunikacyjne oraz centralny punkt przyłączeniowy obsługujący wszystkie połączenia sieci, falownika, modułu fotowoltaicznego i magazynu energii.


Rozwiązanie dla budynków mieszkalnych 

Dzięki monitorowaniu na poziomie modułu dane dotyczące produkcji energii z rozwiązania fotowoltaicznego EI Residential są przetwarzane przez oprogramowanie Tigo Energy Intelligence, umożliwiając instalatorom monitorowanie floty systemów należących do klientów oraz zarządzanie nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć. To wszystko przy jednoczesnym zapewnieniu standardowego czasu przekazania instalacji do eksploatacji przy użyciu oprogramowania wynoszącego. 

Instalacje fotowoltaiczne dla budynków mieszkalnych będą w dalszym ciągu odgrywać istotną rolę jako siła napędowa transformacji energetycznej, a zintegrowane rozwiązania do magazynowania energii umożliwią nam wdrożenie jeszcze większego udziału energii słonecznej w gospodarstwach domowych powiedział Paweł Sternal, dyrektor generalny 7sun, gdzie będzie zaprezentowany inteligentny system podczas targów ENEX. 

Pod tym właśnie względem rozwiązanie Tigo EI Residential ma istotne znaczenie jako zintegrowany system zapewniający kompleksowe narzędzia do przetwarzania danych, przyspieszające proces przekazania instalacji do eksploatacji, umożliwiające lepsze zarządzanie flotą i dostarczające wymierny zwrot z inwestycji dzięki ekskluzywnej funkcji Tigo Reclaimed Energydodał. 

Zintegrowany system do magazynowania i produkcji energii słonecznej ma okazać się kompleksowym rozwiązaniem, które odpowie na potrzeby właścicieli budynków mieszkalnych. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie do zróżnicowanych układów dachowych i ograniczonej przestrzeni przy jednocześnie największej możliwie produkcji odnawialnej energii. 

Główne zalety systemu to:

  • lekka konfiguracja, 
  • maksymalizacja produkcji energii elektrycznej, 
  • modułowa bateria, 
  • uruchomienie systemu w mniej niż 10 minut. 

Źródło: mat. prasowy

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.