Inteligentne zasilanie katowickiego Spodka oraz Centrum Kongresowego

TAURON Polska Energia S.A. zobowiązała się do dostarczenia inteligentnego systemu zarządzania energią elektryczną dla katowickiego Spodka oraz Centrum Kongresowego.  Inwestycja ta jest realizowana przede wszystkim z myślą o środowisku naturalnym, bowiem pozwoli ona na bardziej efektywne oraz zoptymalizowane działanie urządzeń o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, jakimi są między innymi mechanizmy wchodzące w skład klimatyzacji.

Działanie systemu opiera się na analizie wielu danych, które pobierane są w czasie rzeczywistym. Mowa m.in. o temperaturze, ilości osób będących w budynku czy zapotrzebowaniu na moc. Dzięki dostarczeniu tych danych, system dopasuje tryb działania urządzeń do danej sytuacji, dokonując niezbędnych modyfikacji na bieżąco.

Fotowoltaika od Columbus Energy

TAURON współpracuje przy powyższym projekcie z firmą Virtual Power Plant, której pomoc jest bardzo ważnym elementem realizacji planu. Duża część tej inwestycji opiera się bowiem na rozwiązaniach z branży IT, jak np. wykorzystanie usługi Enabler DSR, stanowiącej mózg całego systemu.