Jadalne opakowania zbiorcze rozwiązaniem problemu niebezpiecznych odpadów?

Browar SaltWater Brewery z Florydy Południowej jest pierwszym na świecie przedsiębiorstwem o takim profilu działalności, który rozpoczął testowanie biodegradowalnych uchwytów zbiorczych na puszki. Tego typu opakowanie zaprojektowane zostało przez start-up E6PR. Ekologiczny sześciopak skonstruowano w taki sposób, by nie był on niebezpieczny dla zwierząt morskich. Wykonano go z pszenicy i jęczmienia, dzięki czemu może być kompostowany. Poza tym jest w pełni jadalny, więc nie jest niebezpieczny dla zwierząt morskich, które często połykają tego rodzaju odpady.

Popularyzacja tego rozwiązania, jak twierdzą autorzy konstrukcji, ma znacznie zmniejszyć problem niebezpiecznych dla zwierząt odpadów – wiele stworzeń morskich utyka w plastikowych śmieciach wyrzucanych do zbiorników wodnych albo zjada je, myląc z pożywieniem. Jednak tym razem opakowanie sześciopaku może śmiało posłużyć im za pokarm.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Obecnie start-up planuje poszerzyć swoją ofertę o podobne proekologiczne rozwiązania i wprowadzić je wszystkie do masowej produkcji. Ich kolejne, jadalne opakowanie ma zostać wytworzone z produktów ubocznych pochodzących z przemysłu browarniczego.

Koncepcja przyjaznego opakowania zaprezentowała została po raz pierwszy w 2016 roku, od tej pory pomysł ten jest stale rozwijany.