USGS and DOE release nationwide wind turbine map and database

Baza danych amerykańskiego sektora wiatrowego

W czwartek 19 kwietnia Amerykański Przegląd Geologiczny (USGS) we współpracy z Departamentem Energii (DOE), Lawrence Berkeley National Laboratory i Amerykańskim Stowarzyszeniem Przemysłu Wiatrowego uruchomił dostęp do Amerykańskiej Bazy Danych o Turbinach Wiatrowych (USWTB) i dedykowanej przeglądarki do tej bazy.

Baza ta zbiera w sobie dane na temat lokalizacji i parametrów wszystkich turbin wiatrowych w USA. Dane zaprezentowane są w przejrzysty sposób i są często aktualizowane. Powinny one pomóc w projektowaniu nowych inwestycji, a także opracowywaniu strategii rządowych do wspierania sektora.

„Baza danych i mapa są nie tylko fantastycznym i pożądanym narzędziem, ale także dowodem na to, ile zdziałać może połączenie sił przemysłu i rządu” – powiedział Tim Petty z Departamentu Zasobów Wewnętrznych USA. „Dane te mają pomóc w planowaniu kolejnych projektów oraz zarządzaniu integracją wielu projektów” – dodał.

Wiele organizacji rządowych także korzysta z bazy danych. Departament Bezpieczeństwa wykorzystuje dane na temat lokalizacji wiatraków do oceny ich wpływu na radary.

„Departament Energii od pewnego czasu realizuje badania mające sprawdzić, czy farmy wiatrowe nie interferują z siecią radarów w USA” – powiedział Daniel Simmons z DOE. „Ta baza danych jest zbudowana między innymi na podstawie tych badań”.

„USWTDB wspiera wojskowych, umożliwiając im przeprowadzenie analizy wpływu instalacji wiatrowych na sygnały radarowe, co zapewnia, że rozwój tego sektora OZE nie ma negatywnego wpływu na naszą obronność” – powiedział generał dywizji Christopher Coates z NORAD.

USGS and DOE release nationwide wind turbine map and database

Inne przykłady wykorzystania danych z bazy to badanie interakcji pomiędzy turbinami wiatrowymi a zwierzętami. Pozwala to na ocenę oddziaływania środowiskowego farm wiatrowych i – w konsekwencji – lepszą możliwość projektowania farm wiatrowych w przyszłości.

USGS and DOE release nationwide wind turbine map and database

Baza danych daje dostęp do różnych informacji: lokalizacji turbiny, jej typu, producenta, całkowitej wysokości, wysokości gondoli, średnicy łopat, mocy i roku montażu systemu.

Dane te dotychczasowo rozproszone były po wielu bazach. Dopiero teraz można w jednym miejscu mieć dostęp do informacji o ponad 57 tysiącach turbin wiatrowych w całych USA, włącznie z Puerto Rico i wyspą Guam.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.