Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jaguar zacznie produkcję E-type Zero

Jaguar zacznie produkcję E-type Zero

Jaguar potwierdził, że zaprezentowany we wrześniu rok temu koncepcyjny, klasyczny model w wersji z napędem elektrycznym – E-type Zero, wejdzie na rynek. Dostępny będzie w serii Jaguar Classic.

BANER MOBILEB1
Reklama

Tim Hannig, dyrektor Classic Jaguar Land Rover, powiedział: „E-type Zero prezentuje niesamowite dziedzictwo Jaguar Land Rover w serii Jaguar Classic”. Auto po konwersji na wersję elektryczną wyposażone jest w akumulator o mocy 40 kWh, który zapewni realny zasięg około 270 km.

„Elektryczny układ napędowy o mocy 220 kW został specjalnie zaprojektowany do E-type Zero. Jego akumulator litowo-jonowy ma te same wymiary i podobną masę, co sześciocylindrowy silnik XK zastosowany w oryginalnym typie E. Eksperci odpowiedzialni za rozwój elektrycznego układu napędowego zapewnili, że będzie on umieszczony dokładnie w tym samym miejscu, co silnik XK. Silnik elektryczny znajduje się tuż za akumulatorem, w tym samym miejscu co skrzynia biegów typu E. Masa całkowita jest o 46 kg niższa niż oryginalnego typu E”, wyjaśnia producent.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

W zeszły roku podczas prezentacji koncepcji E-type Zero Ralf Speth, dyrektor generalny Jaguar Land Rover, zapowiedział, że firma planuje od 2020 roku zelektryfikować nową linię modeli swoich aut, ale nie rezygnując z wersji z napędem spalinowym. Pierwszym całkowicie elektrycznym autem Jaguara jest crossover I-Pace.

Koncepcja rozwoju marki Jaguar wiąże się z wizją „Future-type”, czyli luksusowych samochodów przyszłości. Jak mówi Ian Callum, dyrektor ds. projektowania w Jaguar: „Nasza koncepcja FUTURE-TYPE to zaawansowany projekt badawczy, w którym sprawdzamy, co zrobić, by Jaguar nadal podobał się klientom w 2040 r. i później. Niezależnie od tego, czy chodzi o dojazdy do pracy, samodzielne zbieranie dzieci ze szkoły, jazdę na weekend na wieś, czy wybór samochodu pod wynajem lub na minuty do poruszania się po ulicach miast”.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.