Jan Szyszko: Puszcza Białowieska została bezprawnie wpisana na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO

Łamiąc prawo wpisano Puszczę Białowieską na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Sprawa jest w prokuraturze – poinformował w Sejmie minister środowiska Jan Szyszko.

Cały obszar Puszczy po stronie polskiej został objęty siecią Natura 2000. „Wyznaczyliśmy obszary i siedliska. Natura 2000 mówi, że to co wskazaliśmy powinno być w takim samym stanie zachowane” – mówi minister Szyszko. „Tymczasem obecnie zanikają siedliska, priorytetowe z punktu widzenia UE, jak również gatunków związanych z tymi siedliskami”.

Szyszko wskazał, że “można się zapisać do tych, którzy są albo za jedną koncepcją, albo za drugą”. “Albo za koncepcją UNESCO, albo za koncepcją respektowania prawa UE, gdzie trzeba chronić i przywrócić siedliska i gatunki, które zostały tam zniszczone” – zaznaczył.

O zdanie poprosiliśmy aktywnie działających leśników:

Można dyskutować o metodach walki z kornikiem i nad różnymi politykami utrzymania lasu, jednak wypowiadając takie słowa, minister Szyszko, podkreśla że dla niego Puszcza nie ma żadnej wartości i jest tylko źródłem drewna i zwierzyny łownej.

 

Tu nie chodzi o drewno z Puszczy, bo to jest względnie niewielki zysk. Tu chodzi o sabotaż lasów państwowych, a potem ich “reformę” na modłę PiS i wtedy zacznie się prawdziwa wycinka. Na razie Tomaszewski i Szyszko pięknie dyskredytują i firmę i zawód leśnika.

A jakie jest Wasze zdanie nt. zmian w Puszczy Białowieskiej?

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Telefonica i ACCIONA podpisały umowę na dostawy energii odnawialnej w roku 2018

Następny artykuł

Nowe Prawo wodne: ceny wody dla mieszkańców na niezmienionym poziomie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,