Jasielscy urzędnicy jeżdżą na elektrycznych hulajnogach

Początkiem lipca szczecińscy urzędnicy otrzymali do dyspozycji cztery elektryczne samochody marki Nissan Leaf. Ich zakup kosztował miasto czterysta siedemdziesiąt tysięcy złotych, jednak według władz nabyte pojazdy mają przynieść oszczędności oraz pomóc miastu w ochronie środowiska. Podkarpackie Jasło poszło podobną, lecz nieco inną drogą – pracownicy tamtejszego urzędu miasta otrzymali elektryczne hulajnogi, które mają im pomóc w podróżowaniu po mieście.

Na razie do dyspozycji urzędników zostały oddane tylko dwa elektryczne jednoślady, wyposażone w kierunkowskazy oraz oświetlenie do jazdy w dzień i w nocy. Parametry hulajnogi użytkownicy mogą kontrolować z poziomu smartfona po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Koszt zakupu pojazdów dla urzędników to siedemnaście tysięcy złotych. Co więcej, dzięki tej transakcji miasto wsparło lokalnych przedsiębiorców. Gdyby w Szczecinie zdecydowano się na ten sam krok, tamtejsze władze mogłyby nabyć pięćdziesiąt pięć elektrycznych jednośladów zamiast czterech samochodów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Dzięki hulajnogom w bardzo szybki sposób można się przemieszczać po Jaśle bez stania w korkach i szukania miejsc parkingowych. Przede wszystkim jest to ekologiczny pojazd, który na jednym ładowaniu można przejechać do pięćdziesięciu kilometrów. Koszt jednego kilometra wynosi jeden grosz” powiedział Paweł Laskowski z Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta w Jaśle dla portalu Jaslo4u.