Jinko Solar z nowym systemem testowania ogniw fotowoltaicznych

Jak poinformowała firma JinkoSolar, rozpoczęła ona testowanie swoich najnowszych produktów w zewnętrznych, niezależnych laboratoriach, które wykorzystują standardy, jakie niedługo wprowadzić ma Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC).
Testy paneli fotowoltaicznych w Jinko Solar

Testy realizowane będą w Centrum Testowania Jakości przy Chińskiej Akademii Nauk. Centrum akredytowane jest przez amerykański Intertek i niemiecki VDE. Testy, jakie będą realizowane, to m.in. naświetlanie ogniw mocą 1 kW/m2 przez 500 h w temperaturze 75°C.

Jak informuje Jinko, standard ten wprowadzony ma być wraz z normą IEC 63202-1 dotyczącą sposobu pomiaru degradacji ogniw fotowoltaicznych wykonanych z krystalicznego krzemu. Jin Hao, wicedyrektor JinkoSolar, jest jedną z osób odpowiedzialnych za formowanie normy w ramach działań IEC.

Fotowoltaika od Columbus Energy

JinkoSolar podaje, że jego ogniwa typu p degradują się w tempie około 1% w czasie opisanego powyżej testu, a ogniwa typu n na poziomie 0,2%. Rezultaty te są o około 50% lepsze niż średnia w sektorze.

Obecnie degradacja ogniw PV spowodowana światłem jest jednym z większych zmartwień producentów tego rodzaju systemów. Jakkolwiek implementowane są różne metody ochrony ogniw, to problem nie jest definitywnie rozwiązany.

źródło: pv-magazine.com