Joaquin Phoenix i Rooney Mara pracują nad filmem o hodowlach zwierząt

Aktor i ekoaktywista Joaquin Phoenix wraz ze swoją partnerką Rooney Marą biorą udział w produkcji filmu dokumentalnego “The End of Medicine”. Tematem dokumentu są hodowle zwierząt oraz “mokre targi”, które uważa się za źródła masowych zachorowań na choroby odzwierzęce.

Fenomen Phoenixa

Joaquin Phoenix w minionym roku zyskał ogromną sławę dzięki tytułowej roli w filmie “Joker”, za którą dostał Oscara. Aktor postanowił wykorzystać tę popularność. W swoich wypowiedziach zwracał uwagę na cierpienie zwierząt oraz zagrożenia środowiska naturalnego.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Film “The End of Medicine”

Przy produkcji filmu, Phoenix wraz ze swoją partnerką Rooney Marą współpracują z Keeganem Kuhnem (reżyser “Cowspiracy”) oraz Alexem Lockwoodem. Prace trwają od października 2019 roku. W ramach kręcenia dokumentu, twórcy spotkali się z naukowcami z całego świata, których badania wskazują, że obecna pandemiczna sytuacja była nieunikniona i nie wiadomo, czy jednoznacznie kiedykolwiek się skończy. 

Występowanie nowych wirusów, w tym Covidu-19, było poprzedzone śmiertelnymi epidemiami “superbakterii”’, takimi jak świńska i ptasia grypa, infekcjami MRSA, organizmami opornymi na wiele leków, czy chorobami przenoszonymi przez żywność. Jeśli prześledzić je wstecz do jednej branży, jest to hodowla zwierząt” – pisze portal Deadline. 

Zakazać mokrych targów

W kwietniu para aktorów napisała dla “The Washington Post” felieton o “mokrych targach”, na których handluje się żywymi, w tym dzikimi zwierzętami. Dużo takich miejsc znajduje się w Chinach, ale są obecne i w innych krajach, nawet w USA. To właśnie targ zwierząt w Wuhan uważa się za źródło wybuchu epidemii koronawirusa.

Rzeźnicy, łowcy i konsumenci otwarcie mieszają się, zabijając i handlując żywymi zwierzętami; jest to idealne środowisko, w którym choroby odzwierzęce mogą przeskoczyć z zarażonej istoty na człowieka. Ale Chiny nie są jedynym krajem, w którym powszechne są targi żywych zwierząt. Około 80 z nich działa w samych pięciu dzielnicach Nowego Jorku (…) Znajdują się w pobliżu rezydencji, szkół i parków publicznych” – pisze para aktorów.

Produkcja filmu “The End of Medicine” potrwa do końca 2020 roku.

źródło: smoglab.pl