1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Joaquin Phoenix z Oscarem. Aktor wezwał do walki ze zmianami klimatu

Joaquin Phoenix z Oscarem. Aktor wezwał do walki ze zmianami klimatu

Joaquinowi Phoenixowi gratulujemy Oscara za pierwszoplanową rolę w „Jokerze”! Aktor podczas swojej przemowy na gali rozdania zaapelował o ochronę środowiska naturalnego, podjął temat dramatycznej eksploatacji zwierząt oraz zwrócił uwagę na nierówności społeczne, nietolerancję i rasizm. Dziś jego przemowa odbija się szerokim echem w światowych mediach.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Joaquin Phoenix apeluje o podjęcie walki ze zmianami klimatu

Joaquin Phoenix wykorzystuje każdą okazję, by zwracać uwagę na ochronę środowiska i niehumanitarne traktowanie zwierząt, nawet przemowę na gali Oscarowej. W jej trakcie zwrócił również uwagę na nierówności społeczne, nietolerancję i rasizm.

– Wielu z nas ma egocentryczny pogląd, że jesteśmy centrum całego wszechświata. Wchodzimy w środowisko naturalne i plądrujemy jego zasoby. Wydaje nam się, że mamy prawo, by sztucznie zapłodnić krowę, a gdy urodzi, kradniemy jej dziecko. Chociaż jej krzyków nie da się pomylić z niczym innym. Następnie zabieramy jej mleko, które jest przeznaczone dla cieląt, i dodajemy je do naszej kawy czy płatków – cytuje aktora SmogLAB.

Myślę, że boimy się idei osobistej zmiany, ponieważ wydaje nam się, że musielibyśmy poświęcić coś, zrezygnować z czegoś.

Podkreślił, że człowiek jest z natury twórczy, więc z pewnością znajdzie właściwe rozwiązania. On sam od dziecka jest weganinem i miłośnikiem przyrody. Nie tylko wspiera organizacje charytatywne finansowo, ale też bierze czynny udział w happeningach aktywistów. Ostatnio przykuł się do mostu Tower Bridge w Londynie – wraz z aktywistami z Animal Equality protestował przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

W 2019 r. został Człowiekiem Roku PETA.

Fot. główne: Wikimedia Commons

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.